X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

10 banków, z których pobierzesz darmowe zdjęcia

Darmowe zdjęcia: Zastanawiasz się, które banki zdjęć oferują bezpłatne grafiki? Oto 10 serwisów, z których pobierzesz jakościowe obrazy za darmo.

10 banków, z których pobierzesz darmowe zdjęciafot. bank zdjęć pexels.com

reklama


Komunikacja wizualna ma obecnie bardzo duże znaczenie. W natłoku treści udostępnianych w sieci i w mediach społecznościowych szukamy wyróżnika, który skieruje naszą uwagę na dany temat. Wielokrotnie takimi elementami są zdjęcia i treści wideo, które są coraz chętniej odtwarzane. Skąd jednak czerpać takie materiały, jak darmowe zdjęcia? Gdzie pobierzemy je bez opłat? Wielu twórców pozwala na wykorzystanie swoich dzieł na różnych licencjach.

Najpopularniejszą z nich jest CC, czyli Creative Commons, co oznacza, że autor zachowuje swoje prawa autorskie, a dany materiał nadaje się do użytku publicznego i może zostać wykorzystany przez osoby trzecie. Nie musimy obawiać się, że naruszamy prawa autorskie, kradnąc czyjąś fotografię i że wkrótce zostaniemy pociągnięci do odpowiedzialności. Wystarczy bowiem, dokonać odpowiedniego uznanie autorstwa i podać informacje o twórcy. W związku z tym, wkrótce szczegółowo omówimy ten temat, a już teraz chcemy przedstawić banki zdjęć i filmów, z których możemy korzystać bezpłatnie. Z tego powodu wybraliśmy 10 banków, które warto znać i z których można czerpać wysokiej jakości materiały bez obaw o naruszenie praw autorskich. Oto one:

Darmowe zdjęcia: Stocksnap.io

Na StockSnap możesz szukać zdjęć spośród kilkudziesięciu najpopularniejszych kategorii, takich jak natura, ludzie czy podróże, ale oczywiście możesz również wprowadzić własne frazy w wyszukiwarkę, aby znaleźć dokładnie to, czego szukasz. Wszystkie zdjęcia udostępnione na StockSnap są dostępne do użytku zarówno w celach osobistych, jak i komercyjnych. Tworząc konto na platformie, możesz dodawać ulubione obrazy do swojej kolekcji, bez konieczności pobierania ich wszystkich na raz.

darmowe zdjęcia

fot. stocksnap.io

Darmowe obrazy: Unsplash

Na Unsplash twórcy kładą ogromny nacisk na wysoką jakość zdjęć. Znajdziesz tu nie tylko dobre, ale wręcz doskonałe, estetyczne fotografie, często utrzymane w minimalistycznym stylu. Zdjęcia na Unsplash wyróżniają się swoją kreatywnym i oryginalnym podejściem, co sprawia, że są zupełnie inne niż typowe zdjęcia stockowe.

fot. unsplash.com

Darmowe zdjęcia: Pexels (zdjęcia i wideo)

Pexels dostarcza darmowych zdjęć i filmów w najwyżej jakości. Użytkownicy mają możliwość pobierania i wykorzystywania tych materiałów bez opłat. Pexels współpracuje z Shutterstock, przez co w wynikach wyszukiwania czasami pojawiają się także płatne materiały.

fot. pexels.com

Darmowe zdjęcia: Burst.Shopify

Burst to bezpłatna platforma z bogatą kolekcją zdjęć stockowych, prowadzona przez Shopify. Na stronie publikowane są różnorodne kolekcje zdjęć, w tym trendy biznesowe oraz inspiracje dla przedsiębiorców dotyczące np. sprzedaży kosmetyków, ubrań czy artykułów kuchennych. W kolekcjach tych znajdziesz nie tylko gotowe zestawy zdjęć, ale również cenne wskazówki dotyczące rozpoczęcia sprzedaży oraz strategie marketingowe. Poza zdjęciami idealnymi dla e-commerce, Burst oferuje także różnorodne kreatywne propozycje, widoki, pejzaże i wiele więcej.

darmowe zdjęcia

fot. burst.shopify.com

Darmowe obrazu: PicJumbo

Picjumbo to ogromny zbiór niezwykłych fotografii stockowych w rozdzielczości Ultra HD. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, przeglądając bogate kategorie lub poszukując konkretnych tematów za pomocą tagów. Choć dostępne jest członkostwo premium za niewielką opłatą miesięczną, to nie jest to wymóg, by cieszyć się z darmowych treści. Picjumbo oferuje też płatną opcję pobrania wszystkich zdjęć ze strony w oddzielnych, posegregowanych katalogach.

fot. picjumbo.com

Darmowe obrazy: Pixabay (zdjęcia i wideo)

Pixabay to prawdziwa skarbnica – kolekcja liczy ponad 4.7 miliona zdjęć i filmów, dostępnych całkowicie za darmo do użytku zarówno komercyjnego, jak i niekomercyjnego. Platforma oferuje także bogaty wybór muzyki, efektów dźwiękowych oraz gifów. Chociaż większość zasobów jest darmowa, istnieją również opcje płatne, dostępne za niewielką opłatę. Kilka lat temu Pixabay zostało zakupione przez Canvę, co otworzyło nowe możliwości dla użytkowników. Dzięki zintegrowaniu obu platform jednym kliknięciem możliwe jest przeniesienie się do Canvy, aby edytować swoje zdjęcia bezpośrednio ze strony Pixabay.

fot. pixabay.com

Darmowe zdjęcia: ShotStash

ShotStash to baza bezpłatnych zdjęć stockowych dla profesjonalistów o twórczym zacięciu. Dzięki bogatym kolekcjom pięknych zdjęć oraz wygodnemu wyszukiwaniu według kategorii lub słów kluczowych możesz błyskawicznie znaleźć idealne zdjęcie do swoich potrzeb.

darmowe obrazy

fot. shotstash.com

Darmowe zdjęcia: LibreStock

Nie musisz przeszukiwać wielu stron internetowych, aby znaleźć odpowiednie zdjęcie – Librestock robi to za Ciebie. Platforma skanuje i indeksuje najlepsze darmowe zdjęcia z najpopularniejszych serwisów ze zdjęciami stockowymi, dzięki czemu możesz znaleźć idealny obraz znacznie szybciej.

darmowe zdjęcia

fot. librestock.com

Darmowe obrazy: ISO Republic

ISO Republic oferuje wysokiej jakości darmowe zdjęcia stockowe oraz filmy wideo. Użytkownicy mogą swobodnie korzystać z bogatej biblioteki zdjęć i filmów do różnorodnych celów, takich jak projekty graficzne, strony internetowe, prezentacje czy media społecznościowe.

darmowe obrazy

fot. isorepublic.com

Darmowe zdjęcia: KaboomPics

KaboomPics umożliwia wyszukiwanie zdjęć zawierających określoną gamę kolorystyczną lub elementy w wybranym kolorze. Co więcej, przy każdym zdjęciu prezentowane są kody kolorów dominujących na obrazie zapisane w HEX, co ułatwia dopasowanie ich do projektów graficznych. Zdjęcia dostępne na stronie KaboomPics są nie tylko estetyczne, ale także wysokiej jakości, co sprawia, że są doskonałym źródłem wizualnych materiałów. Autorem wszystkich zdjęć na KaboomPics jest właścicielka serwisu – Karolina Grabowska.

fot. kaboompics.com

Korzystając z darmowych zdjęć, warto pamiętać, że mimo iż są one ogólnodostępne i nie musimy za nie uiszczać opłaty, to jednak nie zawsze możemy je wykorzystać w dowolnym celu, szczególnie komercyjnym. Ponadto, warto pamiętać, że wśród wymienionych banków zdjęć znajdują się zarówno takie, które oferują materiały darmowe, jak i płatne. Dlatego też, warto ostrożnie czytać treść adnotacji dołączonych do zdjęć, aby uniknąć nieporozumień.

Warto pamiętać także, że fotografie na licencji CC wyszukamy również bezpośrednio przez Google. Wystarczy wpisanie dowolnej frazy, a następnie wybranie opcji wyszukiwania „Grafik”, po czym, kolejnym krokiem jest wybranie „Narzędzia” i zaznaczenie odpowiedniej licencji w sekcji „Prawa do użytkowania”. Zazwyczaj, serwisy te domyślnie przeszukują materiały objęte różnymi licencjami. Przy tym, wybór opcji praw do ponownego wykorzystania, ponownego wykorzystania z modyfikacją, ponownego wykorzystania w celach niekomercyjnych z modyfikacją lub ponownego wykorzystania w celach niekomercyjnych umożliwi nam odnalezienie wielu przydatnych materiałów. W rezultacie, te znalezione zasoby okażą się nieocenione i bez żadnych obaw będziemy mogli użyć ich w obranym przez nas celu.

  • Fajne zestawienie, ale warto pamiętać, że KaboomPics nie zbiera zdjęć z innych banków. Tam znajdują się tylko zdjęcia autorki i pomysłodawczyni stocka. :)

  • Ciekawe informacje! Korzystam z niektórych tu przytoczonych banków zdjęć.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail