X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Jak sprawdzić, kogo przestaliśmy obserwować na Facebooku?

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego treści wybranych użytkowników nie są widoczne w Aktualnościach? Oto szybki sposób na sprawdzenie listy osób, grup oraz stron, których aktywność przestaliście dotychczas obserwować.

Jak sprawdzić, kogo przestaliśmy obserwować na Facebooku?fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Wielość treści udostępnianych na Facebooku przez jednego użytkownika sprawia, że czasami rezygnujemy z obserwowania jego aktywności. Nadmiar zdjęć z wakacji, podczas gdy my spędzamy całe dnie w pracy lub częste wyrażanie opinii na różnego typu tematy, które nie są dla nas interesujące sprawiają, że wchodzimy na profil danej osoby i odznaczamy przycisk “Obserwuj”. Gdy o tym zapomnimy, możemy po czasie czuć zdziwienie wynikające z braku aktywności danej osoby, a de facto to tylko my, z własnego wyboru, nie jesteśmy na bieżąco z jej udostępnianymi przez nią treściami.

We wrześniu pisaliśmy o pracach nad możliwością wyciszania wpisów tylko na jakiś czas, ale póki opcja ta nie jest jeszcze dostępna na szeroką skalę, prezentujemy opisany przez Adweek szybki sposób na sprawdzenie w aplikacji mobilnej tego, kto znalazł się na naszej facebookowej “czarnej liście” oraz jak w szybki sposób go z niej wycofać.

Pierwszym krokiem jest wybranie w widoku aplikacji ikony z trzema kreskami, która znajduje się na samym dole ekranu, po prawej stronie. W dalszej kolejności należy odnaleźć “Ustawienia” i wskazać opcję “Preferencje dotyczące aktualności”.

fot. screen z aplikacji Facebook

fot. screen z aplikacji Facebook

W Preferencjach wybieramy opcję “Wznów obserwowanie”, jednak bez obaw – osoby, strony i grupy, których obserwacji zaniechaliśmy nie zostaną od razu przywrócone ani o tym powiadomione.

facebook2

fot. screen z aplikacji Facebook

W nowo otwartej karcie zobaczymy miniatury profili osób, z obserwacji których zrezygnowaliśmy. Jednym ruchem możemy wznowić ten proces i zyskać możliwość ponownego wyświetlania ich postów w Aktualnościach. Nie jest to jednak konieczne i co ważne, tylko my widzimy dokonaną zmianę.

fot. screen z aplikacji Facebook

fot. screen z aplikacji Facebook

Te kilka prostych kroków może znacznie przyśpieszyć proces pozyskania wiedzy na temat tego, które grupy, strony i osoby z jakiegoś powodu przestaliśmy obserwować. Dzięki ich znajomości nie będziemy musieli ręcznie sprawdzać kont wszystkich, w stosunku do których mamy przypuszczenia, a zobaczyć ich zbiorczą listę, a być może w niektórych sytuacjach okaże się ona bardzo przydatna. Szczególnie, jeśli jesteśmy użytkownikami portalu od lat i zdołaliśmy już zapomnieć o tego typu decyzjach.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail