X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Tryb portretowy wkrótce na Instagramie?

Czyżby Instagram planował kolejną nowość dla swoich użytkowników? Wygląda na to, że już wkrótce zrobienie portretu za pomocą aplikacji może być jeszcze łatwiejsze. Wszystko za sprawą trybu portretowego.

Tryb portretowy wkrótce na Instagramie?fot. bank zdjęć picjumbo.com

reklama


W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o poszlakach, które sugerują, że niebawem na Instagramie mogą pojawić się rozmowy audio i wideo. Widoczne w pliku APK ikony sugerują nową funkcję w aplikacji, która nieco zaskoczyła samych użytkowników. Jednak się okazuje, to prawdopodobnie nie koniec nowości od światowego giganta.

Portrety w Stories?

Pojawiły się kolejne sygnały, tym razem wskazujące na to, że w aplikacji pojawi się tryb portretowy. Informacje o tym podaje TechCrunch. Wedle przypuszczeń w Instagram Stories, obok Boomerangu i SuperZoomu miałaby pojawić się opcja Portret, która potencjalnie pomogłaby np. w uzyskaniu efektu bokeh czy rozmytego tła.

fot. techcrunch.com

fot. techcrunch.com

Cisza ze strony Instagrama

TechCrunchowi nie udało się uzyskać komentarza od przedstawiciela Instagrama, lecz jak możemy przeczytać w artykule, podobna sytuacja miała miejsce w styczniu, niewiele przed wprowadzeniem GIF-ów. Pomimo braku odniesienia się do sytuacji, tydzień później animacje oficjalnie pojawiły się w aplikacji.

Dostrzeżone sygnały nie zapewniają, że aplikacja da nam więcej możliwości do tworzenia portretów, natomiast sugerują, że możemy się spodziewać jej testów. Warto pamiętać, że większość nowych smartfonów posiada wbudowane tryby portretowe w aparacie. Mimo to użytkownicy często wykonują zdjęcia lub nagrania bezpośrednio przez aplikacje społecznościowe, a więc potencjalna nowość byłaby dla nich sporym udogodnieniem.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail