X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Posty 14 milionów użytkowników Facebooka widoczne publicznie w wyniku błędu serwisu

Facebook odnotował błąd, który powodował, że udostępniane posty były docelowo ustawiane jako publiczne. Oznacza to, że przez pewien czas prywatne wpisy były widoczne dla wszystkich.

Posty 14 milionów użytkowników Facebooka widoczne publicznie w wyniku błędu serwisufot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Wygląda na to, że Facebook ma kolejne kłopoty dotyczące prywatności użytkowników. W wyniku bug’a serwisu ustawienia widoczności postów użytkowników były automatycznie sugerowane jako publiczne.

W trakcie testów nowej funkcji Facebooka do systemu pojawił się błąd, który w dniach 18-27 maja ustawiał domyślnie nowe posty 14 milionów użytkowników jako publiczne, nawet jeśli posiadacz konta w serwisie wybrał uprzednio ustawił widoczność jedynie dla znajomych lub wybranych osób. Po wykryciu błędów zmieniono ich ustawienia na prywatne, jednak dokonanie zmian zajęło twórcom serwisu kilka dni.

Prośba o sprawdzenie ustawień

Sytuacja ta może wywołać niezadowolenie u wielu użytkowników, którym zależy, aby ich posty nie były dostępne dla wszystkich korzystających z portalu. Twórcy serwisu potwierdzają, że błąd został znaleziony, przepraszają za niego i zapewniają, że nie wpłynął on na wcześniejsze publikacje, a jedynie wskazany okres w maju.

Osoby, których profil mógł napotykać tego typu probleme zostaną poproszone o sprawdzenie swoich ostatnich wpisów, aby upewnić się, że ustawienia prywatności są odpowiednie. 

fot. newsroom.fb.com

fot. newsroom.fb.com

Błąd w trakcie testów nowej funkcji

Bug powstał podczas testowania nowego sposobu udostępniania polecanych elementów na profilu, na przykład naszych zdjęć. Polecane elementy miałyby być publiczne, stąd ustawiono je w takim sposób. Jak już wspomnieliśmy, problem został naprawiony, a użytkownicy mogą upewnić się, że wszystkie posty są wyświetlane w preferowany przez nich sposób.

  • Facebook to gigant. Warto jednak też sprawdzić serwis społecznościowy dla graczy Meetplayer.com

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail