X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Muzyka w Instagram Stories. Możesz już dodać ulubiony utwór do swojej relacji

Instagram poinformował o kolejnej nowości w aplikacji. Użytkownicy nareszcie mogą dodawać do swoich relacji muzykę w tle. W jaki sposób to zrobić?

Muzyka w Instagram Stories. Możesz już dodać ulubiony utwór do swojej relacjifot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Muzyka Instagram Stories: Obecnie ze Stories na Instagramie korzysta każdego dnia już 400 milionów użytkowników. Nic więc dziwnego, że Instagram chce wciąż dawać społeczności nowe sposoby bliższego poznania swoich przyjaciół i znajomych. Aby to zrobić, poinformowano o kolejnej nowości – teraz użytkownicy mogą dodawać do swoich materiałów w Stories ścieżkę dźwiękową pasującą do chwili i prezentowanej historii. 

Jak dodać muzykę do relacji na Instagramie?

Po zrobieniu zdjęcia lub nagraniu filmu, który chcemy dodać do relacji należy wybrać ikonę z naklejką. Tam, poza lokalizacją, wspomnieniem, hashtagiem, suwakiem ankiety czy godziną znajdziemy naklejkę  „Muzyka”.

Działa ona w takim sam sposób jak wspomniane funkcje. Jej wybranie spowoduje, że zobaczymy bibliotekę zawierającą tysiące utworów, w której wyszukamy muzykę według nastroju, gatunku czy tego, co popularne. Przycisk odtwarzania pozwoli na jej odsłuchanie, a po wyborze konkretnego utworu będziemy mieli możliwość wskazania, jaki jego fragment chcemy dodać do naszej relacji. Co więcej, oglądający nasze Stories będą mogli sprawdzić odtwarzany utwór.

Muzyka na Instagramie

źródło: instagram-press.com

Istnieje także możliwość wyboru preferowanego utworu jeszcze przed stworzeniem filmu. W jaki sposób to zrobić? Po uruchomieniu aparatu należy przesunąć palcem do nowej opcji „Muzyka”, znajdującej się tuż obok „Tekstu” i „Na żywo”. Wystarczy wybrać piosenkę, wskazać jej fragment i nagrać wideo w tle, którego będzie ona odtwarzana.

Jak dodać muzykę do relacji

źródło: instagram-press.com

Dostępność funkcji Muzyka na Instagramie

Funkcja „Muzyka” na Instagramie jest obecnie dostępna w 51 wybranych krajach, a opcja wyboru utworu przed nagraniem jest obecnie możliwe jedynie u użytkowników aplikacji na urządzeniach z systemem iOS. Wkrótce jednak pojawi się ona na Androida. Możemy przypuszczać, że dostępność funkcji ma związek z licencjami muzycznymi. Zespół pracuje jednak nad tym, aby w przyszłości opcja trafiła do wszystkich użytkowników globalnej społeczności.

Muzyka Instagram Stories — jak dobrać podkład?

Muzyka Instagram Stories. Dobór odpowiedniej ścieżki dźwiękowej do Instagram Stories jest kluczowy dla wzmocnienia przekazu i zainteresowania odbiorców. Aby muzyka współgrała z treścią, warto rozpocząć od określenia nastroju lub emocji, jakie chcemy wywołać. Inspirujące i energetyczne utwory świetnie sprawdzą się przy pokazywaniu aktywności fizycznej lub podróży, natomiast spokojne i melancholijne melodie będą pasować do intymnych, refleksyjnych momentów. Pamiętaj, aby wybierać utwory, które są zgodne z osobowością marki lub osobistym stylem, co zwiększy autentyczność i łączność z odbiorcami. Wykorzystując opcję wyszukiwania w bibliotece Instagrama, szukaj utworów według nastroju, gatunku, czy popularności, aby znaleźć idealne dopasowanie.

Może Cię również zainteresować: Rola AI w systemach antyplagiatowych 

  • Mimi

    oby bo to irytujące – jak użytkownicy drugiej kategorii

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail