X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Czym żyli użytkownicy Facebooka w 2018 roku?

Facebook zaprezentował najważniejsze dla użytkowników momenty w 2018 roku. O jakich wydarzeniach, osobach i inicjatywach najwięcej dyskutowali użytkownicy serwisu?

Czym żyli użytkownicy Facebooka w 2018 roku?źródło: facebook.com/memories

reklama


Światowy gigant opublikował dziś Facebook’s 2018 Year In Review, czyli przegląd najważniejszych wydarzeń w serwisie w 2018 roku. Listę najważniejszych momentów ustalono na podstawie listy słów kluczowych i ich natężenia pomiędzy 1 stycznia a 11 listopada. Aby wyłonić te momenty, które były wyjątkowe w 2018 roku, wyniki zostały porównane do tych z zeszłego roku. Co istotne, tym samym pominięte są wydarzenia takie jak Dzień Matki lub Halloween, które generują duże zaangażowanie na Facebooku każdego roku.

Ważne społecznie tematy

Dane wskazują między innymi na momenty, które skłaniały ludzi do rozmowy o ważnych dla nich:

 • Międzynarodowy Dzień Kobiet: już po raz drugi z rzędu 8 marca był najbardziej dyskutowanym wydarzeniem roku – również w Polsce. Jednak w 2018 roku ten dzień był wyjątkowy, skłaniając ludzi do rozmowy nie tylko o samym święcie, ale o szerokim zakresie tematów, problemów i spraw związanych z kobietami.
 • Marsz na rzecz Naszego Życia: Ocaleni z ataku na szkołę w Parkland na Florydzie, ogłosili 18 lutego Marsz na rzecz Naszego Życia, który sprowokował dyskusję i działania na całym świecie. W ciągu miesiąca ponad milion osób wyraziło zainteresowanie wydarzeniem Marszu na Facebooku, a ponad 2,5 miliona dolarów zebrano za pośrednictwem powiązanych zbiórek na Facebooku.
 • Zaangażowanie Obywatelskie: Wybory prezydenckie w Brazylii 7 października oraz wybory do Kongresu USA 6 listopada były najszerzej dyskutowanymi momentami wyborczymi na świecie.

Marsz na rzecz Naszego Życia, źródło: shutterstock.com

Wydarzenia kultury

 • Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej: Ponad 383 milionów fanów piłki nożnej z całego świata korzystało z Facebooka, by kibicować swoim ulubionym drużynom za pośrednictwem 2,3 miliarda postów, komentarzy, reakcji i udostępnień. Zwycięstwo Francji w Mistrzostwach Świata 15 lipca i półfinał Anglii przeciwko Chorwacji 11 lipca były dwoma spośród najszerzej dyskutowanych momentów roku.
 • Super Bowl 52: Finał ligi NFL i zwycięstwo Philadelphia Eagles z New England Patriots 4 lutego również cieszył się ogromną popularnością, skłaniając 62 miliony ludzi do uczestniczenia w tym wydarzeniu na Facebooku.
 • Ślub pary książęcej: Zaślubiny księcia Harry’ego z Meghan Markle 19 maja skłoniły aż 42 miliony osób do skomentowania tego wydarzenia na Facebooku.
 • W Polsce z wyjątkowym z zainteresowaniem spotkała się również tegoroczna ceremonia wręczenia Oscarów.

Ślub pary książęcej, źródło: facebook.com/pg/HRHTheDuchessOfSussex

Wpływowe postacie

Ludzie korzystali z Facebooku także aby oddać hołd ludziom, którzy wywarli szczególny wpływ na świat:

 • 100-lecie urodzin Nelsona Mandeli: Miliony ludzi korzystało z Facebooka aby 18 czerwca przypomnieć życie i spuściznę jednego za największych działaczy na rzecz praw człowieka i sprawiedliwości społecznej.
 • Upamiętnienie tych, którzy odeszli: W 2018 roku straciliśmy wielu wpływowych i inspirujących ludzi. Wielkich artystów muzycznych takich jak Aretha Franklin, Avicii oraz Dolores O’Riordan z The Cranberries, naukowych wizjonerów takich jak Stephen Hawking, wpływowych autorów pokroju Anthony’ego Bourdaina czy gwiazdy Hollywood jak Burt Reynolds. Ludzie na całym świecie publikowali miliony wpisów aby upamiętnić działalność tych oraz wielu innych niezwykłych postaci. Polską społeczność Facebooka wyjątkowo poruszyła śmierć Kory Jackowskiej.

Popularność wśród polskich użytkowników

A jakie wydarzenia utworzone na Facebooku w 2018 roku cieszyły się największym zainteresowaniem polskich użytkowników? Oto one:

 • 21 października idę na wybory. Idź ze mną!
 • Masowe oglądanie filmu “Kler” w celu jego popularyzacji
 • Najdłuższe w XXI w Całkowite Zaćmienie Księżyca

Rok 2018 na Facebooku – podsumowanie

Od 10 grudnia na Facebooku można zobaczyć swoje własne podsumowanie roku 2018. Ma ono postać krótkiego, edytowalnego filmu przypominającego wyjątkowe momenty z naszego roku. Swój film można zobaczyć na stronie facebook.com/memories.

Źródło: informacja prasowa Facebooka

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail