X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Wyciekło ponad 419 mln numerów telefonu użytkowników Facebooka

Czy wyjaśnienia Facebooka w tej sprawie wycieku numerów telefonów są wystarczające?

Wyciekło ponad 419 mln numerów telefonu użytkowników Facebookaźródło: shutterstock.com

reklama


Facebook od kilku miesięcy stara się naprawić swoje błędy dotyczące bezpieczeństwa swoich użytkowników. Niestety ponownie zostało ono naruszone. Tym razem wyciekły numery telefonów ponad 419 milionów osób.

Jak doszło do wycieku?

Niestety nie do końca jest jasne, w jaki sposób doszło do wycieku. Jednak jak donosi serwis TechCrunch, badacze bezpieczeństwa mogli zlokalizować bazy dane, które zawierały numery telefonów. W dodatku, były one połączone z identyfikatorami użytkowników. W wielu przypadkach owe dane zawierały prawdziwe imię i nazwisko.

Wyciek danych z Facebooka obejmował ponad 419 milionów użytkowników.

źródło: techcrunch.com

Za jedną z przyczyn zaistniałej sytuacji, na pewno jest fakt, iż serwery te nie były chronione żadnych dodatkowym hasłem.

Co na to Facebook?

Facebook w rozmowie z przedstawicielem serwisu TechCrunch wyjaśnił, iż dane, które wyciekły pochodzą ze starego zbioru. Numery te, miały być wykorzystywane do jednej z funkcji, którą proponował Facebook. Polegała ona na wyszukaniu znajomego za pomocą jego numeru telefonu.

Serwis zrezygnował z tej funkcji już dawno. Warto sobie jednak odpowiedzieć na pytanie, jak wiele z tych osób rzeczywiście dokonało zmiany numeru telefonu.

Niepokojący jest również fakt, że nie tak dawno podobna sytuacja miała miejsce na Instagramie. Wtedy to, wyciekło ponad 49 milionów danych użytkowników drugiego z serwisów, za który odpowiada Facebook.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail