X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook ułatwi zarządzanie naszymi postami z przeszłości

Nowa opcja od Facebooka sprawi, że ukrywanie postów, których nie powinien widzieć nasz przyszły pracodawca lub partner, będzie jeszcze łatwiejsze.

Facebook ułatwi zarządzanie naszymi postami z przeszłości źródło: about.fb.com/news

reklama


Facebook poinformował wczoraj o wprowadzeniu nowej opcji do serwisu. “Zarządzanie aktywnością” ma pomóc użytkownikom w archiwizowaniu lub usuwaniu postów w prosty sposób.

Znaczna część użytkowników Facebooka jest obecna w serwisie od wielu lat. Na przestrzeni tego czasu zmieniali się, dojrzewali i podejmowani nowe aktywności. Część z nich być może chcielibyśmy ukryć przed przyszłym pracodawcą lub nowym partnerem. W tym celu Facebook opracował nową funkcję, która pozwala w łatwy sposób zarządzać aktywnościami.

Jak działa funkcja?

Wspomniana archiwizacja dotyczy treści, których nie chcemy, aby inni widzieli, ale jednocześnie chcemy je zachować dla siebie. Możemy na przykład zarchiwizować post, który napisaliśmy, gdy byliśmy w szkole średniej i nadal jest  ondla nas zabawny, ale niekoniecznie warto eksponować go dla innych.

Funkcja jest szczególnie przydatna, gdyż pozwala na zarządzanie wieloma postami jednocześnie – przeglądanie ich i podejmowanie zbiorczych działań.

źródło: facebook.com

Co więcej, opracowano również filtry, które pomogą nam sortować materiały i w szybki sposób znajdować to, czego szukamy. Na przykład posty z konkretnymi osobami lub z wybranego okresu czasu.

źródło: facebook.com

Posty możemy archiwizować oraz usuwać. Usunięte posty trafią do kosza, w którym będą przechowywane przez 30 dni. W tym czasie będziemy mogli je wyświetli Po tym okresie usuwane na stałe.

źródło: facebook.com

Wedle materiału wideo udostępnionego przez Facebooka, funkcję znajdziemy w widoku głównym naszego profilu.

Dostępność funkcji

Opcja “Manage Activity” zostanie uruchomiona najpierw na urządzeniach mobilnych i Facebooku Lite (użytkownicy Lite mogą skorzystać z niej już od wczoraj), a w przyszłości będzie dostępna na komputery.

Twórcy Facebooka deklarują także, że będą nadal rozwijać funkcję, aby odpowiedzieć na potrzeby użytkowników w zakresie zarządzania cyfrowymi śladami w serwisie.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail