X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Znaczny spadek Snapchata na giełdzie. Powodem słowa CEO aplikacji

Akcje Snapchata znacznie spadły. Od kiedy aplikacja weszła na giełdę, tak źle jeszcze nie było.

Znaczny spadek Snapchata na giełdzie. Powodem słowa CEO aplikacjiźródło: shutterstock.com

reklama


Przypadek Snapchata pokazuje, że zawsze warto uważać na to, co się mówi. Zwłaszcza wtedy, gdy zarządzamy dużą firmą i mówimy o jej wynikach finansowych w przyszłości. Co więcej, często takie przypuszczenia mogą odbić się na innych firmach. O co dokładnie chodzi i co powiedział CEO aplikacji Evan Spiegel.

Spadek akcji Snapchata na giełdzie

Evan Spiegel oznajmił niedawno, że Snapchat najprawdopodobniej nie osiągnie takich przychodów i zysków, jakie były prognozowane na obecny kwartał. Co więcej, właściciel przyznał również, że skala zatrudnienia będzie zdecydowanie mniejsza niż do tej pory o około 10%. Jako powód, Spiegel podał inflację, wojnę w Ukrainie czy problemy z łańcuchem dostaw.

Efektem tej wypowiedzi był znaczny spadek akcji Snapchata na giełdzie o prawie 40,7%. A to z kolei największy jednodniowy spadek aplikacji od początku jej istnienia na giełdzie. Kapitalizacja firmy także odnotowała spadek o 17 miliardów dolarów i obecnie wynosi 21 miliardów dolarów.

Innym również się dostało

Nie tylko Snapchat stracił, ale również inne firmy. Najwięcej po Snapchacie stracił Pinterest, którego akcje spadły o około 26,9%. Platforma kreatywna jest obecnie warta 1,1 miliarda dolarów. Na dalszych pozycjach znalazła się również Meta (9,96%), Google (7,10%) oraz Twitter (3,88%).

Jednak to właśnie przychody Snapchata coraz bardziej szybują w dół. Co ciekawe, trend ten utrzymuje się już od zeszłej jesieni, kiedy to Apple zdecydowało się zrezygnować z reklam ukierunkowanych.

Nie da się więc ukryć, że obecna sytuacja na świecie nie oszczędza nikogo. Gdy do tego dołączymy niekoniecznie sprzyjające konkurencji decyzje, sytuacja na giełdzie zaczyna wyglądać nieciekawie. A co więcej, specjaliści przewidują takie spadki coraz częściej.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail