X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Milionowa społeczność Lidla

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

reklama

W październiku br. liczba fanów na oficjalnym fanpage’u Lidl Polska przekroczyła milion. Tym samym firma pozostaje numerem 1 na Facebooku w kategorii supermarketów (1). Przez 4 lata marka zbudowała bardzo aktywną i największą społeczność wśród sieci handlowych w kraju. Z tej okazji firma przygotowała niespodziankę dla swoich fanów – wspólne gotowanie na żywo z Karolem Okrasą, Pawłem Małeckim oraz ich gośćmi. Projekt przygotowała i zrealizowała agencja VML Poland, która jest współodpowiedzialna za obecność marki w obszarze digital i mediach społecznościowych.

Od początku istnienia fanpage’a, marka wyznacza standardy dialogu z konsumentami i budowania relacji z liderami opinii. Firma stara się nie tylko promować asortyment, ale również edukować kulinarnie, inspirować przepisami oraz dzielić się kucharskimi sekretami mistrzów. Fani Lidla mieli do tej pory możliwość m.in. czatowania z szefami kuchni Lidla.

Z okazji przekroczenia miliona fanów na Facebooku, Lidl przeprowadził 14 października wspólne gotowanie z prowadzącymi kanał YouTube Kuchnia Lidla: Karolem Okrasą, Pawłem Małeckim, Kingą Paruzel – autorką bloga i książek kulinarnych oraz Darkiem Gutkowskim – twórcą kanału YouTube DGshowtv. Za pośrednictwem livestreamingu każdy mógł uczestniczyć w wydarzeniu, obserwując kucharzy, którzy na bieżąco odpowiadali widzom na ich kulinarne sugestie. Fani mogli napisać w komentarzu pod transmisją, jakiego składnika powinni użyć kucharze. Najciekawsze i najbardziej kreatywne propozycje zostały nagrodzone. W ten sposób powstały niepowtarzalne dania, a fani mieli realny wpływ na to, co powstaje w kuchni Lidla!

– Zaangażowanie internautów i ich reakcje na tworzone na Facebooku treści stanowią dla nas źródło inspiracji. Cieszymy się, że tak liczna grupa konsumentów nie tylko nas obserwuje, ale również uczestniczy w dyskusji i dzieli się wrażeniami. Chcemy podziękować wszystkim, którzy są z nami oraz obiecać, że nadal będziemy zaskakiwać fanów poradami kulinarnymi ekspertów czy ciekawymi prezentacjami naszych produktów – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz, PR Manager Lidl Polska.

Zobacz nagranie ze wspólnego gotowania

Zobacz making of z wydarzenia

(1) Źródło: Sotrender, www.sotrender.pl/trends/facebook/reports/201608/supermarkety#trends, sierpnień 2016 r.