X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Wstydzimy się tego, co publikujemy w serwisach społecznościowych

Wstydzimy się tego, co publikujemy w serwisach społecznościowych

reklama


Wśród internautów, którzy skończyli 25 lat, żal za wpisy okazuje już tylko 32%. Jednak wyniki badania pokazują sporą lekkomyślność przy zamieszczaniu treści w internecie w obu grupach wiekowych. Nie pomaga fakt, że, jak zauważa Jennifer L. Jacobson z Retrovo.com, informacje wstawione na serwisy typu Twitter lub Facebook łatwiej mogą zacząć żyć własnym życiem i nigdy nie wiadomo, kto śledzi wpisy danej osoby i co z nimi ostatecznie zrobi.

fot.: retrevo.com

Kłopotliwe wpisy w sieci bywają proste do usunięcia, a szkody powstałe w ich wyniku są łatwe do naprawienia. Jednak wielu badanych wskazywało, że odzyskanie kontroli nad wpisem może być trudne, a czasem wręcz niemożliwe. Ponad 25% żałujących swoich postów jako konsekwencje nieprzemyślanych wpisów wskazywało zrujnowanie związku, rozwód i problemy w domu lub pracy.

fot.: retrevo.com

Czyja wina? Smartfona

Właściciele smartfonów są dwukrotnie bardziej narażeni na wyrzuty sumienia, niż osoby, które smartfona nie mają. Najbardziej żałują swoich postów właściciele iPhone’ów – aż 51%, w porównaniu do 45% właścicieli BlackBerry i 43% korzystających z Androida. Problem wynika głównie ze zbytniej łatwości zamieszczania postów przez właścicieli smartfonów. Prościej można zrobić zdjęcie na szalonej imprezie i wysłać je natychmiast na Facebooka lub Twittera. O tym, co dokładnie zamieścił użytkownik dowie się rano.

fot.: retrevo.com

Retrevo Gadgetology Report powstał w oparciu o przebadanie ponad tysiąca amerykańskich konsumentów, którzy skorzystali z usług strony Retrovo.com w czerwcu 2011. Ponieważ sprzedaż smartfonów rośnie w Polsce najszybciej w całym regionie, więc warto zapamiętać powyższe dane i kłopoty Amerykanów. Też będziemy je mieli.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail