X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Better Facebook idzie tropem Google+. Teraz “Kręgi” dostępne są na Facebooku

Better Facebook idzie tropem Google+. Teraz “Kręgi” dostępne są na Facebooku

reklama


Na Facebooku Kręgi funkcjonują jako Friends Lists. Pierwszym krokiem jest zainstalowanie rozszerzenia do swojej ulubionej przeglądarki – kiedy rozpoczniemy przesyłanie statusu, obrazu itd. pojawią się dwa dodatkowe przyciski.

By zarządzać tylko niektórymi grupami przyjaciół, trzeba kliknąć na ikonę kłódki i wybrać, kto będzie mógł przeczytać wpis. Można teraz przejrzeć istniejące listy znajomych w nowym interfejsie, a następnie zdecydować, zaznaczając odpowiednich odbiorców (zielony przycisk), kto zobaczy naszą wiadomość. Jeśli chcemy uzyskać bardziej szczegółowe opcje, określamy grupy na liście poniżej.

Niebieskie koła po lewej stronie to listy osób, które widzą wpis – tylko ludzie w tych kręgach mogą zobaczyć post. Z kolei kręgi po prawej stronie to ludzie, którzy nie widzą wpisu. Jeśli nie wybierze się żadnej listy z lewej strony, domyślnie włącza się opcja „Wszyscy znajomi”, potem jednak można wyłączyć niektóre osoby, przyporządkowując ich do kręgów po prawej stronie. Jeśli jedna osoba przypisana jest zarówno do kręgu po lewej, jak i prawej stronie, nie będzie mogła zobaczyć postu.

Edycja kolumny umożliwia szybki wgląd do tego, jak wielu przyjaciół należy do wszystkich grup, oraz edycję listy znajomych. Jeśli użytkownik nie ma jeszcze konfiguracji list, wystarczy kliknąć w przycisk Edit Friend Circles.

Usługa oficjalnie nie jest produktem Facebooka. Nazywa się CircleHack.com i jest bardzo podobna do Kręgów Google+. Aby jej użyć użytkownik musi zalogować się w portalu i przyznać uprawnienia dostępu do swoich znajomych. Jeśli CircleHack.com nie działa, można kliknąć w przycisk Edit Friend Circles i zarządzać listami znajomych. Aby to zrobić, trzeba przejść do zakładki Opcje-> Wiadomości i kliknąć opcję drugą, jak na rysunku:

Spowoduje to wyświetlenie kręgów – wiadomo wówczas, że post jest widoczny dla ograniczonej liczby osób.

Użytkownicy, którzy zdecydują się skorzystać z tego rozszerzenia na pewno docenią możliwości łatwiejszego i bardziej praktycznego zarządzania listami znajomych.

Więcej o rozszerzeniu “Better Facebook” w artykule “Ulepsz Facebooka z wtyczką Better Facebook”.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail