X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Przycisk “Lubię to” traci swój społecznościowy potencjał?

Przycisk “Lubię to” traci swój społecznościowy potencjał?

reklama


Nie sposób nie zauważyć, że od pewnego czasu przycisk “Lubię to” na Facebooku nie funkcjonuje tak jak dotychczas. Do tej pory za każdym razem, gdy polubiliśmy coś w serwisie Marka Zuckerberga, od razu dowiadywali się o tym nasi znajomi, a ślad po naszej aktywności, w postaci linku, pozostawał zarówno na naszej tablicy, jak i w ogólnym strumieniu.

Teraz, aby podzielić się z przyjaciółmi ciekawymi treściami opublikowanymi przez innych na Facebooku, musimy sami je opublikować lub przynajmniej skomentować. Informacja o tym, co “lubimy” pojawia się tylko w prawym górnym rogu strony w pasku aktywności. Aby zobaczyć, co lubią nasi znajomi, musimy najechać kursorem na miniaturę “postu”, który rozwinie się w postaci niewielkiego okna. Przeglądanie opublikowanych zdjęć czy filmów w tak zminiaturyzowanej formie jest jednak, trzeba przyznać, dość niewygodne.

Niestety o zmianach w funkcjonowaniu przycisku “Lubię to” oficjalnie nikt użytkowników Facebooka nie poinformował, mimo, że tego typu innowacje  są niezwykle istotne zarówno dla prywatnych użytkowników, jak i administratorów fan page’y. Oznaczają bowiem, iż samo polubienie postu czy opublikowanej treści, nie wiąże się ze zwiększeniem ich zasięgu na Facebooku. A skoro “Lubię to”  traci swoją społecznościową funkcję, to do czego właściwie ma służyć?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail