X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Hatalska publikuje case book o współpracy reklamodawców z blogerami

Hatalska publikuje case book o współpracy reklamodawców z blogeramiJak współpracować z blogerami?

reklama


Case Book Reklamodawca i bloger: przelotny romans czy poważny związek? Działania reklamowe w blogosferze przygotowany przez Natalię Hatalską ma zdaniem autorki stanowić inspirację dla tych firm, które jak dotąd nie zdecydowały się na zawarcie współpracy z blogerami. Ma być w zamyśle zarówno przewodnikiem, jak i zbiorem dobrych praktyk.

Całość podzielona została na cztery części. W pierwszej znani blogerzy (m.in. Grzegorz Marczak czy Eliza Wydrych) uchylają rąbka tajemnicy związanej z ich doświadczeniami przy współpracy z reklamodawcami. Druga część to prezentacja różnych form współpracy reklamodawcy z blogerem. W trzeciej części autorka przedstawiła kilkanaście case studies, natomiast w ostatniej pokusiła się o sformułowanie kilku głownych zasad, na których powinna opierać się współpraca na linii bloger-reklamodawca.

Czego możemy się dowiedzieć z case booka? Chociażby tego którzy blogerzy rozliczają się z blogerami gotówkowo, którzy barterowo i czy są tacy, którzy nie decydują się na współpracę z reklamodawcami, mimo że na brak propozycji nie narzekają. Sami reklamodawcy po przeczytaniu publikacji będą bogatsi o kilka cennych wskazówek dotyczących tego jak współpracować z blogerem.

W części case’owej autorka zaprezentowała między innymi opisy współpracy znanych polskich blogerów z takimi markami jak BMW, IKEA czy Panasonic. Dlaczego za najlepszy przykład współpracy na linii marka-bloger uważana jest wspólna akcja właściciela bloga www.blogomotive.pl z BMW? O tym dowiecie się z case booka.

Nie ma wątpliwości, że publikacja ma pionierski charakter jeśli idzie o polski Internet, a że całość “podana” jest bardzo przystępnie i przejrzyście, to pozostaje tym bardziej docenić pracę włożoną w jej przygotowanie i zachęcić do zapoznania się z nią.

Case Book dostępny jest za darmo w ramach usługi Pay With a Post / Tweet (o której więcej tutaj). Całość można ściągnąć z bloga autorki lub obejrzeć na Slideshare.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail