X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Tłumaczenie rozmów na Skypie w czasie rzeczywistym

Tłumaczenie rozmów na Skypie w czasie rzeczywistymfot. youtube.com/watch?v=eu9kMIeS0wQ

Chociaż brzmi to nieprawdopodobnie, to wiele wskazuje na to, że Skype działający pod skrzydłami Microsoftu od dłuższego czasu pracował nad technologią tłumaczenia rozmów na żywo. Dzięki nowemu patentowi możliwe będzie tłumaczenie tego, co mówimy na inny język i to w czasie rzeczywistym, co demonstruje ten film:

W czasach, gdy coraz więcej programów jest w stanie generować ludzką mowę, a także wykonywać komendy głosowe, nowe możliwości Skype jawią się jako fenomenalne usprawnienie procesu komunikacji. Dzięki temu znikają kolejne blokady komunikacyjne, pozwalając na rozmowę z osobami nieznającymi żadnego z języków, którymi się posługujemy. Oczywiście zasadne pozostaje wciąż pytanie o jakość tłumaczenia i kwestie związane z nieprzekładalnością różnych kontekstów; pytanie o problemy z różnymi akcentami, gwarami i odmianami regionalnymi. Przykładowo przypomnijmy sobie typowe błędy Google Translatora zwłaszcza w przypadku języków fleksyjnych, jakim jest np. język polski, mimo to inicjatywa wydaje się przełomowa i z pewnością umożliwi nawiązanie kontaktów osobom nie znającym swoich swoich języków.

Skype Translator jeszcze w tym roku!

Podczas konferencji Code zapowiedziano, że nowa funkcja pojawi się w wersji beta jeszcze w tym roku. Dokładnie pod koniec 2014 ma zostać udostępniona rozwojowa wersja Skype z nową funkcją dla Windowsa 8. Na razie brak informacji, czy Skype Translator będzie dostępny dla użytkowników darmowych kont. Już teraz jednak pojawiają się spekulacje, że to dopiero początek testowania nowej technologii, która pełnię swoich możliwości uzyska za parę lat i będzie wykorzystywana raczej komercyjnie.

Nie ma jednak wątpliwość, że Microsoft robi duży krok naprzód, a samo rozwiązanie zapowiada się nad wyraz ciekawie i nowocześnie. Zobaczymy zatem, jak sprawdzi się w praktyce.

  • Iza

    Przyznam szczerze, że to by było coś! Czekam na tę opcję :)

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail