X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Wybory w sieci – tak internauci komentowali przez ostatnie tygodnie

Wybory w sieci – tak internauci komentowali przez ostatnie tygodnie

reklama


To były chyba pierwsze wybory, które w tak dużym stopniu angażowały użytkowników internetu. Facebook, a w szczególności Twitter przeżyły prawdziwy nawał wpisów, komentarzy, zdjęć i relacji wideo z kampanijnych spotkań. Walka o każdy głos z początku była… niemrawa i po prostu nudna (nie wspominając o jakiejkolwiek stronie merytorycznej). Jednak po wynikach pierwszego głosowania wszystko nabrało tempa. Omijając oczywiście analizy politologiczno – socjologiczne należy zwrócić uwagę na komentarze internautów. A więc zaczynamy!

Przed I turą

Na początek jeden z bardziej…egzotycznych kandydatów w tych wyborach. Wprowadzenie monarchii w Polsce i wyjście z Unii Europejskiej to najmniej kontrowersyjne poglądy Grzegorza Brauna. Oprócz UE oberwało się także Gwiezdnym Wojnom, które okazały się żydowsko – komunistyczną propagandą a Yoda bez wątpienia był Żydem. Ale na tym się nie skończyło – wrogiem okazał się także Microsoft i Windows 8. Kandydat nie radzi sobie z wirtualną chmurą. Jeżeli ktoś chce i może pomóc powinien się zgłosić.

grzegorz-braun

Nie mogło zabraknąć także klasyka i weterana wszystkich możliwych wyborów w wolnej Polsce – Janusza Korwina Mikke. Jak zwykle kontrowersja goniła kontrowersję, a siłą JKM byli młodzi ludzie, a więc i social media.

korwin

I objawienie polskiej polityki – Paweł Kukiz. Co prawda nie miał ani ogromnego sztabu wyborczego ani profesjonalnej agencji zajmującej się komunikacją w mediach, ale świeżość, autentyczność i “prawdy” jakie głosił kandydat dały mu świetny wynik.

kukiz

W przypadku czarnego konia poprzednich wyborów parlamentarnych Janusza Palikota nic szczególnego się nie wydarzyło. Oprócz tego, że wraz z Leszkiem Millerem i polską lewą stroną sceny politycznej idą na dno.

palikot

Skoro już mowa o Leszku Millerze i SLD, Magdalena Ogórek, kandydatka “niezależna” zasłynęła głównie tym, że nie rozmawiała z dziennikarzami i nie udzielała się w mediach społecznościowych. Przepraszam, raz się udzieliła w spocie wyborczym, który okazała się parodią wszystkich zdobyczy marketingu politycznego. Najbardziej w pamięci mediów i wyborców została wypowiedź o niewahaniu się i zadzwonieniu do prezydenta Rosji Władymira Putina. Jak się potem okazało, sam zainteresowany czekał na to z niecierpliwością…

putin-i-ogorek

No i Paweł Tanajno, który oprócz kilku radiowych i telewizyjnych wywiadów nie zasłyną niczym.

paweł-tanajno

Przed II turą

Dwóch głównych kandydatów zostawiłem sobie na drugą część artykułu. Jak zawsze przed drugą turą karuzela obietnic ruszyła pełną parą, a debaty telewizyjne zebrały więcej widzów niż najlepiej oglądany serial i finał Ligii Mistrzów razem wzięte. I w tym przypadku nie zawiedli internauci:

BK-2015

debata-2015

#bronekmusisz

jarek

twitter-duda

No i po wyborach

No i mamy wyniki. Co prawda nieoficjalne, ale zmiany duże już nie będą. Lokator Pałacu Prezydenta się zmienia, a co do zmiany w polityce musimy chyba trochę poczekać. Podziękowań i radości, ale także szyderstwa nie ma końca. Ciekawe, że z rana oficjalne twitterowe konto Bronisława Komorowskiego gdzieś się zapodziało…

AD

duda-hoc

donald-komorowski

Jak to w Polsce…
duda-twitter

haters-gonna-hate

komorowski-kredyt

szogun

A na koniec niektórzy mogą wyjść z ukrycia…
sejf-macierewicz

Co prawda aktywność w social media i jakość komunikacji z potencjalnymi wyborcami nie stoją jeszcze na poziomie amerykańskich wzorców, ale bardzo się do nich zbliżyły. Jednak naprawdę ciekawie będzie po wakacjach…

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail