X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook umożliwił zamieszczanie zdjęć 360 stopni

Mark Zuckerberg poinformował, że od dzisiaj użytkownicy Facebooka oprócz oglądania zdjęć 360 stopni, będą mogli je również zamieszcza. Czy będziemy mieć oczy dookoła głowy, a Facebook stanie się naszym oknem na świat?

Facebook umożliwił zamieszczanie zdjęć 360 stopniwww.mashable.com

reklama


Jak zapowiedział tak zrobił. W maju Mark Zuckerberg poinformował, że w niedalekiej przyszłości użytkownicy Facebooka nie tylko będą mogli oglądać zdjęcia 360 stopni, ale i samemu je zamieszczać. Oficjalnie wczoraj ta opcja zaczęła być dostępna dla wszystkich. Poinformował o tym sam twórca największego na świecie portalu społecznościowego we wpisie, który oczywiście opublikował na swoim profilu.

Zdjęcia panoramiczne

Pierwsze zdjęcia 360 stopni, na łamach Facebooka, zaczęły się pojawiać we wrześniu zeszłego roku, a od wczoraj możemy je sami zamieszczać. Jako że większość ludzi nie posiada smartfonów z wbudowanymi kamerami 360 stopni, przynajmniej jeszcze, więc większość zdjęć 360 stopni będzie pochodzić ze zdjęć panoramicznych.

Jak udostępnić zdjęcie 360 stopni?

https://www.facebook.com/zuck

https://www.facebook.com/zuck

Aby zamieścić zdjęcie 360 stopni na Facebooku wykonujemy te same czynności jakbyśmy chcieli udostępnić klasyczne zdjęcie. Wybieramy opcję „Dodaj zdjęcia”, która znajduje się powyżej zapytania „O czym teraz myślisz?” i wybieramy zdjęcie, którym chcemy podzielić się ze światem. Zdjęcie będzie wyświetlać się jak normalna fotografia z jedną małą różnicą. Zostanie ono oznaczone ikonką „360”.

Więcej zabawy

Aby zrobić zdjęcie 360 stopni możemy pobrać specjalnie przeznaczone do tego aplikacje. Jedną z lepszych jest aplikacja Google Street View dostosowana zarówno do smartfonów z system Android, jak i iOS.

Oczy dookoła głowy

Oglądanie zdjęć 360 stopni możliwe jest zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych. Na komputerze obejrzymy zdjęcie poprzez przeciąganie obrazu kursorem. Sprawa wygląda znacznie ciekawiej na urządzeniach mobilnych. Wystarczy, że będziemy obracać telefon dookoła siebie, a zdjęcie będzie się również przemieszczać.

Idąc w ślady autora artykułu na portalu Mashable, stawiamy pytanie, czy pożegnamy kiedyś selfie sticki oraz zdjęcia z rąsi, a na dobre powitamy zdjęcia 360?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail