X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Kto jest fanem Anny Lewandowskiej na Facebooku?

Czy zastanawialiście się kiedyś kim jest "przeciętny" fan Anny Lewandowskiej na Facebooku? Czy są to głównie mężczyźni czy kobiety? Jakie grupy wiekowe? Kontynuujemy cykl artykułów pt. "Kto jest Twoim fanem na Facebooku", który prowadzimy razem z zespołem Sotrendera i śpieszymy z odpowiedzią na te pytania.

Kto jest fanem Anny Lewandowskiej na Facebooku?fot. facebook.com/healthyplanbyann

reklama


Ostatnio odpowiedzieliśmy na pytanie kto jest fanem Agnieszki Radwańskiej na Facebooku. Wcześniej zanalizowaliśmy profile Ewy Chodakowskiej i Roberta Ledwandowskiego. Czas na Annę Lewandowską, polską sportmankę, trener personalną i zawodniczkę karatę. Czy jej fanami są tylko kobiety? Jak grupa wiekowa interesuje się jej profilem w mediach społecznościowych? Jakie inne profile obserwują jej fani? Sprawdźcie sami!

Struktura demograficzna

Badanie: Sotrender

Badanie: Sotrender

Profil Anny Lewandowskiego na Facebooku obserwują się głównie kobiety – stanowią one aż 77 procent zainteresowanych kontem trenerki. Dwie największe grupy stanowiące po 31,5 procent to kobiety 18-24 i 25-34. Zna ale wciąż znaczną grupę, stanowią kobiety w przedziale 18-24 lat, a w dalszej kolejności w wieku 35-44 lata. Mężczyźni to zaledwie 23 procent obserwatorów Lewandowskiej na portalu społecznościowym. Największa grupa to Panowie w wieku 18-24 lata.

Zainteresowania użytkowników

Badanie: Sotrender

Badanie: Sotrender

Na wykresie „współaktywności” lista sortowana jest po bezwzględnej licznie wspólnych zaangażowanych. Wykres według bezwzględnej liczby zaangażowanych pokazuje fanpejdże, na których angażowała się największa liczba użytkowników Anny Lewandowskiej, Zwykle stanowią oni niewielki procent wszystkich użytkowników takich stron – stąd trudno powiedzieć, żeby były one w jakiś sposób podobne. Po prostu są masowe i z samego rachunku prawdopodobieństwa wynika, że jakaś część użytkowników każdej strony będzie się na nich angażować (im mniejsze współzaangażowanie na takich profilach tym stronę możemy uznać za bardziej hermetyczną).

Podobne profile

Badanie: Sotrender

Badanie: Sotrender

Aby lepiej zrozumieć, gdzie angażują się fani Anny Lewandowskiej należy przyjrzeć się wykresowi zainteresowania użytkowników. Na wykresie podobieństwa lista sortowana jest po procencie, który wyrażony jest jako stosunek wspólnej liczby zaangażowanych do wszystkich zaangażowanych na danym profilu. Pokazuje on strony, których znaczna część użytkowników angażowała się również na profilu Lewandowskiej. Oznacza to, że jeśli lubisz fanpage Olimpiady Specjalne Polska czy BIC i CYC, czyli kobieta na siłowni to najprawdopodobniej jesteś również fanem Lewandowskiej, bowiem wyniki zawsze pokazują strony albo bardzo podobne w treści silnie powiązane ze stroną, która nas interesuje.

Badanie zainteresowań

Firma Sotrender bada m.in zainteresowań profilami marek, jak i influencerów. Dzięki analizie danych z Facebooka, zespół Sotrendera jest w stanie wskazać profile, gdzie angażują się fani marki albo zweryfikować pomysł podjęcia współpracy ze znanym internetowym influencerem. Więcej informacji o tej metodzie badania znajdziecie na firmowym blogu.

 

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail