X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Mateusz Tułecki o InternetBeta 2017: Sztuczna inteligencja wkracza na Betę. Robot będzie opowiadał część prezentacji i udzielał odpowiedzi na pytania

Tegoroczna edycja InternetBeta 2017 zaskoczy uczestników pod wieloma względami. Sztuczna inteligencja, czyli robot odpowiadający na pytania, gwiazdy YouTube'a i mini festiwal zespołów, w których grają przedstawiciele branży to tylko kilka atrakcji, o których opowiedział nam jej organizator, Mateusz Tułecki.

Mateusz Tułecki o InternetBeta 2017: Sztuczna inteligencja wkracza na Betę. Robot będzie opowiadał część prezentacji i udzielał odpowiedzi na pytaniaMateusz Tułecki

reklama


Zbliżająca się wielkimi krokami InternetBeta 2017 to konferencja, której ideą jest łączenie środowiska związanego z nowymi technologiami i internetem oraz wymiana wiedzy pomiędzy specjalistami. Od 9 lat przedstawiciele najważniejszych agencji reklamowych, digitalowych, inwestorzy, startupowcy, rozwijających innowacyjne projekty i zarządzający popularnymi serwisami internetowymi spotykają się na trzy dni w Kielnarowej koło Rzeszowa, aby posłuchać o nowych trendach, zjawiskach i podzielić się doświadczeniami. O tym, jak będzie wyglądała tegoroczna edycja, która odbędzie się już w dniach 13-15 września 2017 roku opowiedział nam jej organizator, Mateusz Tułecki.

Monika Kuchta: W jaki sposób InternetBeta ewoluowała przez ostatnie lata?

Mateusz Tułecki: Za każdym razem ludzie oczekiwali czegoś więcej, tego, żeby było jeszcze więcej wystąpień, prelegentów, tematów. Aby po prostu było ciekawiej. Myślę, że już osiągnęliśmy taki pułap, jeśli chodzi o ilość prezentacje i występujących, że ewoluuje przede wszystkim co do tematu. Z roku na rok staramy się także uatrakcyjniać ten czas dla uczestników, zadbać o to, aby było jeszcze więcej partnerów, jeszcze więcej atrakcji.

Czy znamy już temat przewodni tegorocznej edycji Bety?

Tematu przewodniego właściwie nigdy nie ma, bo ta tematyka jest uzależniona od bieżących trendów. Jednak z racji tego, że wiemy mniej więcej co się aktualnie dzieje, możemy przypuszczać, że będzie dużo o fin-techach, o ekspansji międzynarodowej, o sharing economy. Pojawi się także wielu prelegentów, którzy dotąd nie występowali na scenie InternetBeta. Na pewno jak zwykle będzie wszechstronnie i każdy znajdzie coś dla siebie.

Czym zaskoczy nas Beta 2017?

Na pewno atrakcyjniejszą formą prezentowania treści. Będzie także dużo przestrzeni do wykorzystania dla uczestników, którzy będą mieli np. stanowiska do tego, żeby prowadzić wideokonferencje ze swoimi współpracownikami nie wyjeżdżając z Bety. Staramy się zapewnić im warunki jak najlepsze do bycia w pełni na konferencji, ale jednoczesnego funkcjonowania w swoich firmach, prowadzenia biznesu. To jeden z celów tegorocznej edycji. Innym celem jest mini festiwal zespołów, w których skład wchodzą przedstawiciele branży. To taki ciekawy element. Zauważyłem, że bardzo dużo ludzi gra na różnych instrumentach, w różnych zespołach, kapelach i fajnie byłoby taki mikro festiwal stworzyć.

Kogo zobaczymy na scenie konferencji oraz scenie muzycznej?

Na scenie w czasie tegorocznej edycji znowu zobaczymy kilkudziesięciu prelegentów. Zawsze mam problem z tym, kogo warto wyróżnić, bo na każde wystąpienie czekam tak samo. Będzie jednak Michał Brański, po raz pierwszy, z tego się na pewno cieszę. Będzie sporo ciekawych postaci, na przykład youtuberzy: Tivolt i Ziemniak, o sukcesie i planach Project Golem opowie Grzegorz Borowik. Na scenie muzycznej też sporo się będzie działo. Wystąpią między innymi KROKI, czyli jedna z ciekawszych formacji na naszym rynku, których zdecydowanie warto poznać. Będą też gwiazdy YouTube’a: Na Pełnej, którzy tworzą przeróbki znanych hitów w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie. Co ciekawe, w tym roku także robot będzie opowiadał część prezentacji i udzielał odpowiedzi na pytania także również sztuczna inteligencja wkracza na Betę i zobaczymy co z tego wyniknie.

Dlaczego warto pojawić się w dniach 13-15 września w Kielnarowej?

Po pierwsze dlatego, że w jednym czasie, w jednym miejscu można spotkać ludzi, którzy współtworzą internet w Polsce. Po drugie, można poznać tematy, które są aktualne dla każdego środowiska, bo będzie i o marketingu i o inwestowaniu, o rozwoju nowych projektów. Pojawią się także tematy społecznie ważne, wszystko to, o czym ludzie piszą, mówią i robią, ale nigdy w jednym miejscu te idee nie były przedstawione. Także jeśli chciałoby się wybrać na jedną konferencję w roku, gdzie ma się kompleks informacji otwierających umysł i poszerzających horyzonty to zdecydowanie będzie InternetBeta. Oprócz tego jest to miejsce do nawiązywania znajomości nie tylko biznesowych, ale wręcz przyjaźni, które także biznesowo się bronią. Jest to forma bardzo przyjemnego, ale i efektywnego spędzenia czasu i ma ona być rzeczą, którą jak wcześniej mówiłem, będzie się wspominać przez kolejny rok.

Co poza organizacją InternetBeta robi jeszcze Mateusz Tułecki?

Od paru miesięcy mocno zaangażowałem się we własny projekt, którego jestem współzałożycielem, co-founderem. Mamy już inwestora i w zaciszu biura pracujemy nad produktem, który ma wszystko, żeby mocno namieszać na rynku finansowo-bankowym. Można powiedzieć, że jesteśmy fin-techem, choć termin ten nie oddaje do końca tego, co robimy. Poza tym, jak zwykle, łączę ludzi ze sobą, doradzam, szkolę, prowadzę zajęcia. To zawodowo. Natomiast prywatnie, jestem najszczęśliwszym mężem, ojcem, zajmuję się domem. Sprawia mi to radość i daje siłę! ;)

Niezdecydowanym polecamy naszą relację z ubiegłorocznej edycji wydarzenia.

Więcej informacji o konferencji: internetbeta.pl.
SOCIALPRESS jest stałym patronem medialnym InternetBeta od 2010 roku. 

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail