X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

WhatsApp z funkcją udostępniania lokalizacji w czasie rzeczywistym

Korzystający z komunikatora WhatsApp zyskali nową funkcję. Od teraz będą mogli oni udostępnić swoją lokalizację bliskim i znajomym w czasie rzeczywistym. Jak to zrobić i w jakich sytuacjach może się to sprawdzić?

WhatsApp z funkcją udostępniania lokalizacji w czasie rzeczywistymfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Komunikator WhatsApp, którego trzy lata temu zakupił Mark Zuckerberg, w 2015 roku był najczęściej pobieraną aplikacją na świecie. Przewyższył wówczas popularnością Messengera i stał się numerem jeden komunikatorów. Jest on doceniany w Polsce nieco mniej niż w innych krajach świata, jednakże nie brakuje użytkowników, którzy czynnie komunikują się za pomocą niego. Szczególnie, że wiadomości w WhatsApp są w pełni szyfrowane, co oznacza, że tylko my i nasz rozmówca mamy dostęp do ich treści.

Lokalizacja w czasie rzeczywistym

Jak poinformowali twórcy aplikacji, od teraz zyskała ona także funkcję udostępniana lokalizacji w czasie rzeczywistym znajomym lub rodzinie. Możliwość ta nie jest niczym rewolucyjnym, gdyż od pewnego czasu znajdziemy ją na przykład na Messengerze, jednak może okazać się bardzo przydatna dla użytkowników, którzy regularnie komunikują się za pomocą aplikacji. Tego typu rozwiązania sprawdzają się szczególnie podczas próby ustalenia wspólnego miejsca spotkania grupy znajomych lub trudności w znalezieniu bliskiej osoby w okolicy danego miejsca. Przydadzą się także, gdy podczas podróży będziemy chcieli poinformować rozmówcę, na jakim jej etapie jesteśmy lub też pokazać rodzinie, gdzie aktualnie się znajdujemy i że wszystko z nami w porządku.

Podobnie jak wiadomości, funkcja jest zaszyfrowana i pozwala kontrolować komu transmitujemy swoje położenie oraz jak długo się to dzieje. Możemy zakończyć transmisję, kiedy zechcemy, albo po prostu odczekać aż upłynie wybrany czas.

Jak skorzystać z nowej funkcji?

Aby uruchomić transmisję naszej lokalizacji wystarczy otworzyć czat z grupą lub osobą, której chcemy przekazać informacje. W załącznikach, w opcji “Położenie”, pojawi się nowa funkcja: “Zacznij transmisję położenia”. Po wybraniu tego, jak długo chcemy ją transmitować i możemy wysłać lokalizację. Każda osoba w czacie będzie mogła zobaczyć nasze położenie w czasie rzeczywistym na mapie. Co ciekawe, jeśli więcej niż jedna osoba w grupie przekazuje położenie, wszystkie transmisje będą widoczne na jednej mapie.

Jak informują twórcy aplikacji, transmisja położenia będzie dostępna na telefony typu Android i iPhone w ciągu kilku tygodni.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail