X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najbardziej wpływowi blogerzy 2017 roku

Jason Hunt opublikował coroczne zestawienie najbardziej wpływowych twórców internetowych. Którzy blogerzy znaleźli się z złotej, srebrnej oraz brązowej dziesiątce? Kogo uznano za wschodzące gwiazdy?

Najbardziej wpływowi blogerzy 2017 rokufot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Od 2009 roku jeden z najbardziej znanych polskich blogerów, Jason Hunt (czyli Tomek Tomczyk, znany niegdyś jako Kominek) prezentuje coroczny ranking najbardziej wpływowych blogerów roku. Jak na początku dedykowanego ebooka deklaruje twórca, podczas tworzenia zestawienia bierze on pod uwagę to, jakie działania danego blogera miały wpływ na rozwój blogosfery oraz zachowania społeczności, jak sprawił, że jego wpływ się poszerzał, a także co takiego zrobił, że mówiono o blogosferze.

Co ważne, zaznacza on, że nie jest to ranking najlepiej piszących ani najlepszych blogerów, a tych, którzy w mijającym roku najbardziej oddziaływali na swoich odbiorców, i nie tylko. Kolejność wymieniania twórców w rankingu jest alfabetyczna. Kto więc tym razem znalazł się w gronie najbardziej wpływowych twórców internetowych?

Złota dziesiątka

W stosunku do roku poprzedniego, w złotej dziesiątce kilku twórców pozostało niezmiennych. Grzegorz Marczak (antyweb.pl), Przemysław Pająk (spidersweb.pl), Michał Szafrański (jakoszczedzacpieniadze.pl), Jessica Mercedes (jemerced.com) i Julia Kuczyńska (maffashion.pl) po raz kolejny okazali się najbardziej oddziałującymi na swoich odbiorców oraz społeczność internetową. Blogerki, które współpracują z najbardziej prestiżowymi markami modowymi na świecie, dziennikarze technologiczni oraz twórca, którego książka okazała się niebywałym sukcesem znaleźli swoje miejsce w dziesiątce najlepszych.

Ponadto do zestawienia dołączyli Anna i Thomas Alboth (thefamilywithoutborders.com), która wedle Magazynu Wysokie Obcasy jest jedną z najbardziej wpływowych Polek 2016 roku, Ola Budzyńska (paniswojegoczasu.pl), która w ubiegłym roku znajdowała się w brązowej dziesiątce, Jakub i Anna Górniccy (podrozniccy.com), którzy rok temu nie pojawili się w zestawieniu, Monika Kamińska (blackdresses.pl) edukująca w tym roku na temat tego, jak łączyć pasję z biznesem oraz Magda Kogut-Wałęcka (szczesliva.pl) dominująca w tematyce parentingowej.

źródło: Blogosfera i social media 2017

źródło: Blogosfera i social media 2017

Srebrna dziesiątka

Jason Hunt deklaruje, że po raz pierwszy srebrne zestawienie składa się z tak dużych blogerów. Czworo z nich w latach ubiegłym pojawiało się w złotej dziesiątce. Znaleźli się tu przedstawiciele wielu kategorii: mody – Michał Kędziora (mrvintage.pl), Kamil Pawelski (ekskluzywnymenel.com) i Roman Zaczkiewicz (szarmant.pl), podróży – Anna i Marcin Nowak (gdziewyjechac.pl), parentingu – Agata Aleksandrowicz (hafija.pl), kulinariów – Marta Dymek (jadlonomia.com), prawa – Wojciech Wawrzak (prakreacja.pl), tematyki społecznej – Konrad Kruczkowski (haloziemia.pl), a nawet ginekologii Nicole Sochacki – Wójcicka (mamaginekolog.pl). Nie zabrakło także lubianej przez internautów i piszącej o różnościach Janiny Bąk (janinadaily.pl).

źródło: Blogosfera i social media 2017

źródło: Blogosfera i social media 2017

Brązowa dziesiątka

W skład brązowej dziesiątki wchodzi m.in. Ola Gościniak (olagosciniak.pl) pomagająca w prowadzeniu stron www, Joanna Glogaza (joannaglogaza.com), która motywowała blogerów do otworzenia własnego biznesu, Marta Hennig (codzienniefit.pl) ucząca Polaków zdrowego trybu życia, Artur Jabłoński (arturjablonski.com) specjalista od Facebooka oraz Karola Lewandowskie i Ola Ślusarczyk (busemprzezswiat.pl), którzy w roku poprzednim figurowali w złotej dziesiątce. Dalej widzimy Kasię Ogórek (twojediy.pl), która zajmuje się tematyką DIY, Renatę Orłowską (zaniczka.pl) wspierającą w sieci osoby niepełnosprawne, Joannę Pachlę (wyrwanezkontekstu.pl) z tematyki parentingowej i nie tylko, blogerkę modową Annę Skurę (whatannawears.pl) oraz Andrzeja Tucholskiego (andrzejtucholski.pl) piszącego o życiu i kulturze.

źródło: Blogosfera i social media 2017

źródło: Blogosfera i social media 2017

Wschodzące gwiazdy

Nie zabrakło także kilku typów twórców, którzy zaczynają swoją przygodę z blogosferą, ale aspirują do tego, aby wkrótce pojawić się na szczycie rankingu. Wybrano kilkoro autorów, których polecili inni blogerzy oraz czytelnicy Jasona Hunta. W latach poprzednich w tym miejscu mogliśmy znaleźć Joannę Pachlę, Magdę Kogut-Wałęcką, Janinę Bąk oraz Kasię Ogórek, które pojawiły się w tegorocznych dziesiątkach najlepszych.

W tym roku znajdziemy tutaj autorów takich blogów jak worqshop.pl, miniturowa.pl, blondpanidomu.pl, agataberry.pl, mamalekarz.pl, 1enduro.pl, aniaulanicka.pl , cyfrowinomadzi.pl, dopracowani.pl, farmaceuta-rodzi.pl, kinka.com.pl, kuchniabazylii.pl, mamoholiczka.pl, mynaswoim.pl, nieidealnaanna.com, parisbymoni.com, readyforboarding.pl, szalonewalizki.pl, tasteandtravel.pl, a także wikilistka.pl.

źródło: Blogosfera i social media 2017

źródło: Blogosfera i social media 2017

Cały ranking dostępny na blogu Jasona Hunta.

  • parentingu – Anna Aleksandrowicz (hafija.pl) – przepisac juz nie umiecie ?

  • Jak również 1enduro.pl (a nie lenduro.pl) ;)

  • Iwona Siekierska

    Miniaturowa, Ola, gratuluję! :)

  • Jan Dydek

    Dawanie na tej liście Zaczkiewicza i Kędziory, a nie Roskosza to żart? Mam wrażenie, że autor niespecjalnie się orientuje co się dzieje w modzie męskiej aktualnie. Warto spojrzeć na zasięgi, marki jakie się pojawiają, jakie media doceniają itp. Świetnego bloga też prowadzi Dawid Tymiński, zmienił na Dandycore, rozkręca YouTube i na pewno w 2017 miał więcej do powiedzenia od Zaczkiewicza… To nie 2014 rok, w którym takie zestawienie byłoby zasadne. Warto odświeżyć trochę wiedzę na ten temat.

  • Ciekawe czy jest gdzieś ranking najlepiej zarabiających blogerów :)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail