X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Lip Sync Live, czyli nowe sposoby dzielenia się muzyką na Facebooku

Facebook zaprezentował nowe funkcje dla muzyki w serwisie, dzięki którym użytkownicy będą mogli wyrażać siebie za pomocą ulubionych utworów. Co tym razem oferuje nam portal Zuckerberga?

Lip Sync Live, czyli nowe sposoby dzielenia się muzyką na Facebookufot. bank zdjęć pexels.com

reklama


Facebook wielokrotnie informował o nawiązywaniu współprac z firmami muzycznymi z całego świata, aby zwiększyć popularność muzyki na portalu. Wczoraj, w najnowszym komunikacie, firma ogłosiła, że wprowadza nowe sposoby wyrażania siebie i dzielenia się muzyką z innymi użytkownikami serwisu. Należą do nich m.in. Lip Sync Live, muzyka w filmach czy planowane testy muzyki w Stories.

Lip Sync Live

Facebook rozpoczyna wdrażanie funkcji, którą mogą pokochać młodzi użytkownicy. Lip Sync Live umożliwi użytkownikom poruszanie ustami do lubianych utworów, począwszy od kultowego “Welcome to the jungle” Guns N’ Roses po popularne “Havana” Camilli Cabello, w czasie rzeczywistym. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wyrazić siebie za pomocą dowolnego gatunku muzycznego podczas relacji na żywo. Niezależnie do tego, czy w obszarze ich zainteresowań są piosenki Eda Sheerana czy może raczej Drake’a, Lip Sync Live pozwoli pokazać rodzinie i bliskim spontaniczne, muzyczne momenty.

Aby wypróbować funkcję należy wybrać tę opcję podczas uruchamiania relacji na żywo. Po wskazaniu jednego utworu z listy możemy również dodać opis i dostosować wideo za pomocą masek lub tła.

Podczas nadawania Lip Sync Live znajomi zobaczą wykonawcę oraz tytuł utworu, jaki wykonujemy i będą mogli przejść do jego profilu na Facebooku.

Muzyka do wideo

Twórcy serwisu są również świadomi, że muzyka wielokrotnie towarzyszy nam w najważniejszych chwilach i kojarzy się ze ślubami, wakacjami czy innymi istotnymi dla nas momentami. Dlatego też wraz z przemysłem muzycznym starają się, aby użytkownicy z całego świata mogli umieszczać utwory w swoich filmach na Facebooku i dzielić się wspomnieniami z przyjaciółmi i rodziną. Obecnie funkcja jest w trakcie testów na kilku rynkach, lecz wkrótce będzie dostępna dla wszystkich użytkowników.

źródło: newsroom.fb.com

źródło: newsroom.fb.com

To jeszcze nie wszystko

Facebook na końcu komunikatu informuje, że odkrywa nowe sposoby dodawania muzyki do serwisu. W najbliższych miesiącach rozpoczną się testy opcji dodawania ulubionych utworów oraz artystów do Facebook Stories. Firma z niecierpliwością czeka na dalszą współpracę z branżą muzyczną, aby zaoferować swoim użytkownikom nowe sposoby łączenia i wyrażania siebie poprzez dźwięki.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail