X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook stawia na jakość Stron i wprowadza nową zakładkę

Zarządzający Stronami na Facebooku zyskują nową zakładkę. "Page Quality" pomoże lepszym zrozumieniu standardów społeczności oraz wglądzie w usuwane z serwisu treści

Facebook stawia na jakość Stron i wprowadza nową zakładkęźródło: shutterstock.com

reklama


W trosce o jakość treści udostępnianych na Stronach, Facebook wprowadza nową zakładkę “Page Quality”. Zarządzający profilami będą mogli zobaczyć, kiedy i z jakiego powodu treści zostały usunięte. Zobaczą także, kiedy ograniczana jest dystrybucja postów ocenionych jako fałszywe przez niezależny podmiot sprawdzający.

Wgląd w usunięte treści

Znajdą się tam więc treści fałszywe, pół na pół, czyli rzetelne informacje połączone z fałszywymi, fałszywe nagłówki, treści przedstawiające towary podlegające regulacjom, treści szerzące mowę nienawiści, nawołujące do przemocy, nękania, nagość lub pornografię, a także wspierające niebezpieczne osoby i organizacje, które nie powinny pojawiać się na Facebooku.

Dzięki temu zarządzający Stronami będą mieli lepszy wgląd w to, co zostało usunięte, mimo, iż nie będą wyświetlane tam treści wyeliminowane z powodu SPAMU, clickabitu czy naruszenia własności intelektualnej.

źródło: newsroom.fb.com

Twórcy serwisu wyrażają nadzieję, że otrzymane informacje pozwolą na regulowanie nieodpowiednich zachowań i lepsze zrozumienie standardów społeczności. Możliwe będzie także poinformowanie serwisu, jeśli podjęto błędną decyzję w kwestii usunięcia treści. Ułatwi to także dbanie o jakość Stron.

Kontrola zarządzających Stronami

W komunikacie poinformowano także o zaktualizowaniu polityki. Od dawna serwis zabraniał tworzenia nowych Stron, grup, wydarzeń lub kont, które wyglądają podobnie do uprzednio usuniętych. Twórcy serwisu widzą jednak, że użytkownicy pracują nad obejściem tego. Używają innych, istniejących już i zarządzanych przez nich Stron w tym samym celu, jak te, które usunięto. Dlatego też od teraz portal będzie przyglądał się także szerszemu zestawowi informacji dotyczących Stron. Między innymi temu, czy nie zarządzają nimi te same osoby, które robiły to w przypadku usuniętych profili lub nie ma ona podobnej nazwy. Co więcej, Facebook będzie mógł usuwać także inne Strony i grupy, które są bardzo podobne do już wykluczonych z serwisu.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail