X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Możesz już pochwalić się za pomocą Instagram Stories tym, co oglądasz na Netflixie

Jeżeli jesteś użytkownikiem Netflixa, możesz już udostępniać bezpośrednio z poziomu aplikacji Stories na Instagramie. W ten sposób podzielisz się ze znajomymi tym, jakie produkcje aktualnie oglądasz lub polecasz.

Możesz już pochwalić się za pomocą Instagram Stories tym, co oglądasz na Netflixieźródło: shutterstock.com

reklama


Netflix poinformował na Twitterze, że korzystający z aplikacji na urządzeniach z system iOS mogą podzielić się na Instagram Stories swoimi ulubionymi serialami. Teraz możliwe jest udostępnienie ich bezpośrednio z poziomu aplikacji. Wkrótce funkcja będzie dostępna także do użytkowników Androida.

Netflixowe Stories

Fani netlixowych produkcji z pewnością ucieszą się, że będą mogli z łatwością dzielić się nimi także na Instaramie. Udostępniając swoje ulubione produkcje w aplikacji, automatycznie dla danego tytułu zostanie wybrana grafika. Możemy jednak je edytować i dodać coś od siebie – naklejki, tekst lub inne elementy graficzne.

Jako odbiorcy takiej relacji możemy za pomocą kliknięcia zostać przekierowani do strony serialu lub filmu w aplikacji Netflixa. Konieczne jest jednak posiadanie zainstalowanej aplikacji na naszym urządzeniu. Odbywa się to podobnie jak w przypadku Spotify, które jako jedna z pierwszych aplikacji umożliwiła dzielenie się muzycznymi aktywnościami i bezpośrednie przechodzenie do utworów ze Stories.

Źródło inspiracji

Funkcja może okazać się niezwykle przydatna dla wszystkich tych, którzy ufają rekomendacjom swoich znajomym lub otrzymują szereg zapytań o polecenia kolejnych tytułów na Netflixie. Biorąc pod uwagę wykorzystanie podobnej opcji dla wspomnianego już Spotify, możemy spodziewać się, że opcja ta raczej przypadnie użytkownikom do gustu. Pozostaje nam jedynie czekać, aż trafi także do korzystających z aplikacji na urządzeniach z systemem Android.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail