X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

W jaki sposób mogą działać światowi liderzy na Twitterze?

Czy poprzez te wyjaśnienia Twitter zredukuje liczbę plotek na ten temat do minimum?

W jaki sposób mogą działać światowi liderzy na Twitterze?

reklama


Twitter ma dość plotek na temat tego, iż w sposób wyjątkowy traktuje światowych liderów i osoby publiczne. W związku z tym, wydał specjalne oświadczenie, gdzie zostały opisane zasady traktowania tych osób. Co się w nim znajduje?

Twitter i jego oświadczenie

Taki oto wpis pojawił się na Twitterze 15 października. Owe wyjaśnienia, zostały podzielone na poszczególne segmenty dyskusyjne i umieszczone na oficjalnym blogu serwisu. Czytamy, że decyzje platformy nie mogą być jednoznaczne, gdyż każdy użytkownik, a zwłaszcza osoba publiczna powinna przestrzegać poszczególnych zasad podczas korzystania z serwisu. Twitter dodaje też, że aby być lojalnym wobec pozostałych użytkowników, postanawia wyjaśnić jakie zachowania na tym medium społecznościowym są akceptowane, a jakie negowane.

Twitter i jego działania

Serwis społecznościowy wyjaśnia na swoim blogu główne reguły postępowania. Tłumaczy, że każdy kto decyduje się być użytkownikiem Twittera, powinien zrozumieć cel jego działań i świadczone usługi. Dodaje, że jest to miejsce, gdzie ludzie swobodnie mogą wyrażać swoją opinię i podejmować dyskusje. Jeżeli jakiś tweet zostaje zgłoszony przez użytkownika, pierwotnie są one sprawdzane pod względem zgodności z regulaminem platformy, a następnie oceniany jest język, jakim został napisany post. Czytamy, że Twitter nie doszukuje się w nich drugiego dna, a jedynie sprawdza czy nie zachęcają nikogo do działań niepożądanych.

Serwis podkreśla również, że wszelakie posty o charakterze politycznym, wojskowym czy gospodarczym NIE naruszają zasad Twittera. Gdy jednak treści naruszają postanowienia z regulaminu, serwis zabezpiecza post komunikatem o naruszeniu regulaminu. Jednak każdy użytkownik może się z nim zapoznać, gdy tylko w niego kliknie.

Co zatem narusza regulamin portalu społecznościowego?

Twitter zdecydował się jasno określić te zasady. Wśród nich znalazły się m.in.: promowanie terroryzmu, Przekaz o charakterze gróźb i związane z przemocą, publikowanie prywatnych informacji, udostępnianie zdjęć intymnych bez czyjejś zgody, treści związanych z pedofilią i pornografią, a także ukazującym lub zachęcającym do samookaleczeń. Za niezgodne z prawem uznaje się również publikowanie treści, które są napisane w interesie publicznym. Dodatkowo, jak czytamy na blogu Twittera, serwis nie chce być stronniczy i każdemu użytkownikowi chce udzielić możliwości podzielenia się swoim własnym poglądem i prywatną opinią z innymi użytkownikami.

A co na ten temat uważają nasi czytelnicy?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail