X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Czemu VPN jest aż tak ważny z perspektywy marketerów cyfrowych?

VPN jest rozwiązaniem, które może pomóc w różnych działaniach marketingowych. Jakie są jego największe zalety?

Czemu VPN jest aż tak ważny z perspektywy marketerów cyfrowych?źródło: unsplash.com

Artykuł Partnera

Digital marketing rządzi się własnymi prawami. Z Internetu i social mediów korzystają każdego dnia miliardy ludzi. Aby dotrzeć do grupy docelowej trzeba mieć dobry plan, pomysł oraz – narzędzia. Marketer cyfrowy musi stale aktualizować wiedzę i śledzić bieżące trendy. Podstawową funkcją, bez której marketing cyfrowy nie mógłby funkcjonować, jest wirtualna sieć prywatna tj. VPN. Dlaczego jest ona aż tak ważna i jakie są jej największe zalety?

VPN wpływa na SEO

SEO to dla wielu nawet bardzo doświadczonych w branży osób ogromna tajemnica. Wpływ na nie ma bowiem mnóstwo czynników, które w zależności od algorytmów ulegają częstym zmianom. VPN jest w tym przypadku bardzo przydatny, ponieważ pomaga wykorzystać pliki cookie we właściwy sposób. W rezultacie, przekłada się to na wyższą pozycję w rankingu wyszukiwarek. 

Czasami, aby “oszukać” algorytmy korzystamy z tzw. trybu incognito. VPN jest jednak znacznie lepszym i bardziej zaawansowanym rozwiązaniem. Zmienia bowiem adres IP na adres serwera, co znacząco wpływa na anonimowość i bezpieczeństwo w sieci. Z perspektywy SEO, pozwala to na lepsze zweryfikowanie SERP, czyli wyników wyszukiwania (informacji, których szukają w przeglądarkach użytkownicy). 

Wiedza to potęga!

VPN pozwala na zdobycie realnej przewagi nad konkurencją. Z czego to wynika? Przede wszystkim, jeśli korzystamy z własnego adresu IP, to może być on bez problemu śledzony. W rezultacie, konkurencja zna nasze ruchy i może im przeciwdziałać. VPN maskuje naszą działalność, dzięki czemu możemy być zawsze o krok przed wszystkimi. Takie rozwiązania oferuje Surfshark VPN – oprogramowanie, które z łatwością dostosujesz do wszystkich swoich potrzeb. Pomoże ono także w analizie działań konkurencji, ale bez ich wiedzy. Ukryty adres IP wspomoże wszelkie działania marketingowe. 

Co więcej, VPN rozwiąże problemy wynikające z lokalnych SEO w różnych częściach globu. Adres IP można bowiem dostosować do danego rynku i w ten sposób lepiej przeanalizować jego działanie. Zobaczysz w ten sposób wyniki wyszukiwania w innych krajach, a wyniki porównasz. Dowiesz się także więcej o klientach, optymalizujesz strony docelowe i otrzymasz wiedzę na temat właściwych słów kluczowych.

Dodatkowo, VPN pomoże w tworzeniu linków i internetowej promocji. Wszystko jest kwestią odpowiedniej widoczności, choć niekiedy adres IP może zostać zablokowany. Z VPN ten problem przestaje istnieć, co przekłada się na lepszy dostęp do stron internetowych i narzędzi online, a także anonimowe przeglądanie i generowanie dowolnej liczny linków. 

Oczywiście, kluczowa jest też kwestia bezpieczeństwa. W przypadku publicznych połączeń z siecią Wi-Fi istnieje spore ryzyko, że pewne dane wyciekną do informacji publicznej.  Z pomocą VPN, poufne dane przekazywane między zespołem marketingowym będą szyfrowane i właściwie zabezpieczone. W ten sposób szansa na wykradzenie wrażliwych informacji poprzez na przykład cyber atak hakerów, jest ograniczona do minimum. 

Lepszy marketing w mediach społecznościowych

VPN pomaga także dotrzeć do grupy docelowej w mediach społecznościowych – zwłaszcza w innych krajach. Dzięki temu, zainteresowanie odbiorców będzie znacznie większe, a to z kolei przełoży się na lepsze wyniki sprzedażowe i kolejne strategiczne pomysły. Platformy mediów społecznościowych magazynują również mnóstwo informacji dotyczących swoich użytkowników, a hakerzy mogą takie dane wykraść. Surfshark VPN minimalizuje takie ryzyko przez co komfort funkcjonowania biznesu jest znacznie wyższy. Co więcej, również w tym obszarze będziemy mogli śledzić działania konkurencji i monitorować m.in. wpływ ich decyzji na zadowolenie lub niezadowolenie konsumentów. 

Artykuł Partnera

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail