X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram z nowymi opcjami w Rolkach. Czy nie wpłyną one negatywnie na kreatywność użytkowników?

Rolki są ostatnio bardzo modnym formatem. Nic więc w tym dziwnego, że co jakiś czas pojawiają się nowe opcje. Co Instagram wprowadził tym razem i czy nie wpłynie to negatywnie na kreatywność użytkowników?

Instagram z nowymi opcjami w Rolkach. Czy nie wpłyną one negatywnie na kreatywność użytkowników?źródło: shutterstock.com

reklama


W związku z tym, że Rolki cieszą się zainteresowaniem użytkowników, a marki zyskują dzięki nim nowych obserwujących, Instagram nieustanie wprowadza nowe opcje. Czego zatem tym razem możemy spodziewać się w najbliższych tygodniach?

Nowe rozwiązania w Rolkach na Instagramie

Liczy się rozwój. Dopóki on jest, a użytkownicy chętnie korzystają z tych rozwiązań, to wszystko idzie zgodnie z planem. Najwidoczniej tak jest także na Instagramie, który ostatnio postanowił wprowadzić kilka nowych rozwiązań. Pierwszym z nich jest przede wszystkim dodanie opcji Szablony. Umożliwia ona tworzenie Rolek, podobnych do tych, niezwykle popularnych w medium.

W powyższym poście widnieje screen nowego widoku w aplikacji, gdy użytkownik będzie chciał dodać relację. Już teraz niektórzy zobaczą tam także nową opcję, szablony. Opcja ta jest dedykowana zwłaszcza tym użytkownikom, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z Rolkami, ale nie mają na nie pomysłu lub nie wiedzą, czy ten format jest dla nich odpowiedni. Szablony pomogą utworzyć Rolkę, która idealnie odnajdzie się w trendach, w znacznie łatwiejszy sposób.

To jednak nie koniec. Kolejnym rozwiązaniem wprowadzonym przez Instagram ma być propozycja utworów odpowiednich do dodawanych przez użytkownika treści.

Medium ma w tym celu wykorzystywać narzędzia oparte na AI, jak również algorytmy selekcjonujące utwory popularne, od tych mniej popularnych.

Moda na kopie?

Nowe opcje na Instagramie zdecydowanie mogą pomóc w tworzeniu Rolek użytkownikom, którzy nie są do końca zorientowani w tym temacie. Natomiast z drugiej strony, materiały jakie zaczną powstawać mogą być do siebie zbyt podobne. W związku z tym, użytkownik wchodząc na swoje konto, będzie widział kopię tych samych filmików, z tą samą muzyką, a nawet podobnym poczuciem humoru. Specjaliści także nie patrzą przychylnie na te rozwiązania. Twierdzą, że może ono nie tylko negatywnie wpłynąć na kreatywność twórców, ale również na autentyzm Rolek. I prawdę mówiąc, trudno temu zaprzeczyć.

Zapowiadane przez Instagrama zmiany mają pojawić się już w najbliższym czasie, u wszystkich użytkowników.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail