X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

10 tajemnic sukcesu Twojej firmy w sieciach społecznościowych

Wszystkie materiały w sekcji "Newsroom" to informacje prasowe publikowane przez firmy niezwiązane z socialpress.pl. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za prezentowane poniżej treści.

Sukces i ja

reklama

PublBox zebrał dla was kilka skutecznych lifehacków, które pomogą zwiększyć efektywność SMM.

 

Sekret nr 1. Rozmawiaj z subskrybentami

Rozmawа z subskrybentami

Wszyscy guru SMM piszą o tym na swoich blogach i vlogach, a setki tysięcy użytkowników czytają artykuły na ten temat w Internecie, ale fakt pozostaje faktem: przedstawiciele biznesu w sieci często nie zdają sobie sprawy (nie słyszą), co mówi ich grupa docelowa (GD). Albo myślą, że rozumieją …

Właśnie o tym mówimy, że ważne jest, aby usłyszeć i zrozumieć, czego chce twoja GD.

Tak, jeśli potencjalnego klienta interesuje cena, wprowadź ją, jeśli potrzebuje porady — daj ją, a jeśli klient chce uzyskać konkretną odpowiedź — odpowiadaj dokładnie i w tej sprawie. I żadnych wymijających zwrotów!

Pomoże Ci to w sprzedaży i promowaniu marki we wszystkich sieciach społecznościowych – każdy potencjalny klient doceni Twoją uczciwość, umiejętność słyszenia i kompetencje w rozwiązywaniu tych lub innych pytań.

Sekret nr 2. Naucz się grać w dłuższej perspektywie

Nie spodziewaj się, że poprzez założenie kont na Facebooku, Instagramie, Twitterze i innych popularnych serwisach społecznościowych, ty lub twoja marka natychmiast stają się znanymi. Aby osiągnąć prawdziwy sukces, będziesz potrzebował ciężkiej pracy przez kilka miesięcy, a nawet lat.

Strategia treści, dyscyplina i pewne umiejętności w zakresie projektowania pomogą Ci w naprawdę fajnych rzeczach, które doprowadzą Twoją kampanię do prawdziwego sukcesu.

SMM jest często porównywany do SEO, ale to porównanie jest bardzo subiektywne. Przynajmniej dlatego, że SEO to zestaw algorytmów matematycznych, które pomagają w rankingu witryn. Można powiedzieć, że jest to „nauka ścisła” prowadząca do celu przy użyciu jednej lub drugiej dźwigni. W SMM wszystko jest trochę inne: jest to zestaw technik mających na celu lepsze objęcie konkretnej grupy docelowej. A biorąc pod uwagę, że ludzie są bardzo niestabilni, przygotuj się na długą i ekscytującą podróż.

Sekret nr 3. Publikuj więcej wideo

Jeśli masz wybór – aby opublikować dobry film lub tekst, wybierz film. Tekstowe „owijki” już od dawna są nieaktualne, treści wideo przeważa, a czynniki behawioralne przemawiają na korzyść poruszających się obrazów. Najważniejsze – właściwa treść!Wideo a tekst

Już napisaliśmy, że wideo zabija tekst, więc bądź w trendzie! Ale to nie oznacza, że teksty należy wykluczyć całkowicie – po prostu skorzystaj z wideo więcej.

Sekret nr 4. Używaj memów

Memy, jak każdy marketing sytuacyjny, mogą przynieść wiele dobrego, oczywiście, pod warunkiem ich właściwego wykorzystania. To poważne narzędzie promocji, które jeszcze mocniej łączy przedstawicieli biznesu z docelową publicznością. Możesz długo się zastanawiać, szukać postów dla swojego planu treści, ale to memy staną się krótkim wytchnieniem, gdy nastąpi kryzys pomysłów.

1000+ gotowych postów w PublBox

Sekret nr 5. Eksperymentuj, wykorzystując różne konta

Bardzo głupie jest mieć nadzieję na powodzenie całej kampanii, używając tylko jednego profilu w sieciach społecznościowych. Im więcej potencjalnych klientów widzi Twoje reklamy i posty – tym większa sława i konwersja.

Niezależnie od branży, którą reprezentujesz – catering, usługi związane z urodą i zdrowiem, sklep internetowy, wynajem / sprzedaż samochodów, twoja grupa docelowa jest zdecydowanie obecna na Facebooku, w VKontakte, na Instagramie, Twitterze i innych mediach społecznościowych.

Ważne jest, aby dostosować się do określonego formatu przekazywania informacji (gdzie najlepiej użyć zdjęcia, a gdzie tekst) i postępować zgodnie z instrukcjami strategii dotyczącej treści.

Nie wiesz, jak utworzyć fajną strategię treści? Bez wątpienia skorzystaj z gotowego rozwiązania z PublBox.

Sekret nr 6. Inwestuj w promo

Gdy wszystko jest w porządku z planem treści, posty pojawiają się jeden po drugim w odpowiednim czasie i odpowiednim miejscu, polubienia, komentarze i reposty cieszą oko … warto pomyśleć o reklamowaniu swojego profilu. Pozwoli to nie tylko zwiększyć zasięg, ale także podnieść jakość kampanii.

Wystarczy wymyślić krótki slogan, jasny obraz i uruchomić kampanię, dostosowując je do fali docelowej publiczności. Jest o wiele łatwiejsze niż wymyślanie roweru na nowo, ponieważ gdyby reklama nie była tak skuteczna, nie zostałaby użyta.

Sekret nr 7. Korzystaj z usług automatyzacji

Kilka lat temu nie było nawet legendy o automatycznych usługach autopostinga. A teraz ich liczba pozwala nam przeprowadzić bezpośrednią analizę porównawczą funkcji i wybrać usługę dla ciebie. Autoposting sprawia, że każda kampania SMM jest łatwiejsza i wygodniejsza, a czyż nie to jest najważniejsze w każdej pracy?!

Korzystając z tej usługi, możesz dużo eksperymentować, a nawet przygotowywać posty przez co najmniej kilka lat naprzód (w dowolnych profilach sieci społecznościowych) i wyjechać gdzie chcesz, mając pod ręką tylko smartfon. On będzie potrzebny, aby komunikować się z przyjaciółmi, klientami i cieszyć się tym, jak marka z powodzeniem działa bez twojego bezpośredniego udziału (no, prawie bez niego).

Sekret nr 8. Analizuj, analizuj i jeszcze raz analizuj

Wszelkie twoje działania powinny zostać przeanalizowane. Poeksperymentowali – przeanalizowali, napisali post – popatrzyli na analitykę. Taka praca będzie dla Ciebie dobrym doświadczeniem, co oznacza, że jutro odniesiesz większy sukces niż dzisiaj.Analityka w PublBox

Oczywiście, ktoś powie, że są to truizmy, jednak często można zaobserwować, w jaki sposób profil biznesowy „zbiera” ten sam rodzaj błędów, dlatego chcę przypomnieć o obligatoryjnym wykorzystaniu analityki w kampanii.

Sekret nr 9. Nie przesadzaj z hashtagami

Hashtagi są znane społecznościom od dawna. Wypróbowano setki reguł, napisano tysiące artykułów, i to było wszystko, aby … zobaczyć hashtagi 100500 pod postami? Albo hashtagi typu #będęmodna #będęmądra #szafazgumy? Poważnie? Oto jaki wynik czeka na taką orgię… (zwróć uwagę na wskaźniki jakości)

Jeśli zdecydujesz się wreszcie, jak poprawnie ułożyć hashtagi, radzimy przeczytać nasz artykuł. Jest krótki, zwięzły i bardzo przydatny.

Sekret nr 10. Uzbrój się planem zawartościowym.

Plan zawartości jest niezwykle ważny dla rozwoju twoich kont w sieci! Nie będzie go – analityka, hashtagi i śmieszne filmy nie pomogą. Masz wątpliwości? Ok! Co będziesz publikować, jeśli nie ma planu zawartości, w końcu nie pójdziesz daleko na memesiki … Po co patrzeć na analitykę, jeśli zasięg odbiorców zostanie obliczony w zaledwie kilkunastu odsłonach.

Mając plan treści i wyraźnie wypełniając go w wyznaczonym czasie, możesz łatwo przyprowadzisz kampanię do sukcesu. Dzisiaj, na temat ważności planu treści, możesz pisać traktaty, ale Kontent jest Królem i z tym nikt nie dyskutuje!

Stwórz Strategię Treści w PublBox

Jako podsumowanie

Dzięki czemu w każdym biznesie osiągnąć sukces? Dzięki technologii i dyscyplinie. Jeśli dla kogoś dyscyplina — to wstać o 6 rano pobiegać lub do pracy, dyscyplina w SMM — to, przede wszystkim, działanie zgodne z technologią. Zapytaj, co to jest technologia? Dzisiaj, technologie w SMM to powyższe wskazówki.

A teraz wiesz, co robić, prawda?