X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Masz konto Google? Sprawdź, co gigant zgromadził na Twój temat

Masz konto Google? Sprawdź, co gigant zgromadził na Twój temat

reklama


„Aktywność na Koncie” – taką nazwę nosi najnowsza usługa Google. Po zarejestrowaniu się w niej użytkownik co miesiąc otrzyma link do zabezpieczonego hasłem raportu. Raport zawierać będzie najważniejsze statystyki dotyczące korzystania przez niego z Konta Google. Przypomnijmy, że po wprowadzeniu nowej polityki prywatności Google zbiorczo gromadzi dane o użytkownikach, niezależnie od tego z jakiej aktualnie usługi korzystają.

Czego możemy się dowiedzieć? Chociażby tego z kim wymienialiśmy najczęściej maile, z jakich krajów logowaliśmy się do Google, kto oglądał nasze filmy na YouTube.

fot. Google

Dzięki „Aktywności na Koncie” zyskujemy też coś jeszcze. Możemy bowiem łatwo dowiedzieć się czy na nasze konto logował się ktoś nieuprawniony. Wystarczy sprawdzić miejsca, w których dokonano logowania, lub też urządzenia, z których przy tym korzystano. W takim wypadku będzie można szybko podjąć odpowiednie kroki i zmienić hasło, wprowadzając do tego weryfikację dwuetapową. Dowiemy się również czy ktoś inny dokonywał jakichkolwiek operacji na Koncie.

Google zapowiada, że w nadchodzących miesiącach raporty zostaną poszerzone o statystyki z innych usług firmy.

Usługę można włączyć tutaj.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail