X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google+ Lokalnie przejmuje funkcję Google Places

Google+ Lokalnie przejmuje funkcję Google Places

reklama


Od dawna w przypadku Google+ jednym ze słów-kluczy jest „integracja”. Ta postępuje coraz dalej i „dotyka” coraz to nowe usługi. Tym razem padło na Google Places, chociaż formalnie usługa pod tą nazwą nie będzie już wkrótce istniała, więc z formalnego punktu widzenia mamy do czynienia z powstaniem zupełnie nowej – Google+ Lokalnie.

Zakładka „Lokalne” znajduje się od teraz w pasku nawigacyjnym po lewej stronie, obok “Kręgów” czy “Zdjęć”. Po kliknięciu w jej ikonę będziemy mogli łatwo wyszukiwać interesujące miejsca znajdujące się w wybranych lokalizacjach. Oczywiście system filtrów idzie dalej niż tylko wybranie odpowiedniego miasta czy wsi. Wyszukiwać można różne typy miejsc jak np. bary, restauracje. Informacje, które znajdują się na stronach poszczególnych miejsc obejmować będą nazwę lokalu, adres, godziny otwarcia, zdjęcia. Do tego dochodzić mogą rekomendacje i recenzje, również te utworzone na platformie Zagat. To pierwszy namacalny dowód wykorzystania zakupionego przez Google we wrześniu 2011 serwisu, gromadzącego oceny restauracji. Baza Zagat, pełna opinii i rekomendacji może dla wielu być bardzo cennym materiałem źródłowym przy wyborze określonego miejsca, zwłaszcza, że posiada ona jednocześnie system ocen restauracji.

fot. Google

Google+ Lokalnie będzie również zintegrowane z innymi usługami firmy z Mountain View, jak wyszukiwarka czy mapy. Usługa działa także na urządzeniach mobilnych.

fot. Google

Nowa usługa to również możliwość robienia zdjęć samemu i wyrażania własnych opinii. Te dane również będą miały wpływ na ocenę danego miejsca widoczną przez wszystkich użytkowników G+, a jednocześnie będą pierwszym źródłem informacji dla naszych znajomych, bowiem usługa jest zaprojektowana w taki sposób, że na pierwszym planie znajdujemy opinie znajomych.

Kolejnych aktualizacji nowego produktu można spodziewać się w kolejnych miesiącach. Obejmują one między innymi uruchomienie wersji na iOS, bowiem póki co nowa usługa działa wyłącznie w urządzeniach z Androidem.
http://www.youtube.com/watch?v=NgDdwl67qNY

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail