X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

10 najlepszych blogów o marketingu i UX

10 najlepszych blogów o marketingu i UXfot. CC0 Public Domain

reklama


Przedstawiamy Wam 10 najlepszych naszym zdaniem blogów o marketingu i UX, z których można czerpać garściami wiedzę na tematy związane z tymi właśnie dziedzinami. Jeśli do tej pory były Wam obce profesjonalne pojęcia, a o wydarzeniach branżowych dowiadywaliście się jako ostatni, czas na zmiany. Od teraz lekcji udzielać Wam będą najbardziej renomowani korepetytorzy, a Wy nawet nie obejrzycie się, a będziecie brylować wśród innych nowo zdobytą wiedzą.

1.  Marketing-automation

Z tego serwisu dowiecie się nie tylko jakie darmowe narzędzia online wybrać dla swojego biznesu czy jak przygotować podróż zakupową klienta. Poznacie również wiele przydatnych rad i ciekawostek, dzięki którym Wy i Wasz biznes rozwinie się szybciej niż myślicie. Bardzo dużym plusem tego bloga jest jego różnorodność i odpowiedź na wiele, często wydawać by się mogło, trudnych odpowiedzi.

http://marketing-automation.pl/

http://marketing-automation.pl/

2. UX Labs

Serwis niekomercyjny poświęcony dziedzinie user-experience, a więc użyteczności i interakcji pomiędzy człowiekiem a komputerami. Merytoryczne wskazówki Tomasza Skórskiego prowadzone od ponad 5 lat oparte na wielu badaniach, a także informacje o najważniejszych wydarzenia związanych z branżą UX są wielkim plusem serwisu.

http://uxlabs.pl/

http://uxlabs.pl/

3. UX Watch

Praktyczne rady dotyczące tego, jak zachęcić seniorów do wyjścia z domu lub jak projektować „niewidoczny design” aby przykuć uwagę odbiorców oraz wiele praktycznych i naprawdę przydatnych wskazówek oraz relacji z branżowych wydarzeń i eventów – to wszystko znajdziecie na tym blogu.

http://uxwatch.pl/

http://uxwatch.pl/

4. Uxf

Najważniejsze tematy poruszane na tym blogu dotyczą m.in. analityki internetowej, optymalizacji konwersji, projektowanie czy user experience więc jeśli interesują Was właśnie te tematy, powinniście odwiedzić UXF. Dowiecie się tam czym jest współczynnik odrzuceń, jak projektować czytelny tekst i czym tak naprawdę jest dla niektórych nadal tajemnicze user- experience.

http://uxf.pl/

http://uxf.pl/

5. Mozyrko 

Blog Bartosza Mozyrko, CEO w UsabilityTools to wielka, otwarta książka z mnóstwem praktycznych informacji, którą można zaczerpnąć od profesjonalisty. Planujecie startup i chcecie wiedzieć o nim jak najwięcej, jak odnieść sukces i dlaczego praca w startupie jest niezwykle ciężka? Mozyrko.pl prawdę na ten i inne tematy Wam powie.

http://mozyrko.pl/

http://mozyrko.pl/

6. Symetria

Symetrię prowadzi agencja e-biznesowa o tej samej nazwie, która specjalizuje się w obsłudze projektów związanych z prowadzeniem biznesu w sieci. Dlatego też na Symetrii znajdziecie mnóstwo ciekawych case’ów, newsów związanych z branżą i merytorycznych artykułów.

http://symetria.pl/

http://symetria.pl/

7. Edisonda

Edisonda, to zespół ludzi, których liderem i duchowym przewodnikiem jest sam Edison. Członkowie Edisondy to projektanci serwisów i aplikacji, którzy w swojej pracy nacisk kładą nie tylko na tak ważną użyteczność, ale i estetyczny wygląd. Na swojej stronie publikują raporty z badań branżowych oraz zamieszczają ułatwiający życie i niezbędny dla każdego marketingowca słownik.

http://www.edisonda.pl/wiedza/

http://www.edisonda.pl/wiedza/

8. Enzo

Enzo to firma, dla której najważniejsza jest, jak sam jej pomysłodawca mówi, autentyczność. Tą cechą się kierują podczas opracowywania strategii komunikacji, personal brandingu, analityki internetowej i oczywiście user experience. Blog Enzo to kwintesencja działalności firmy i wszystkie potrzebne wskazówki dotyczące marketingu internetowego. Dowiecie się wszystkiego na temat relacji z klientem, badań, Google AdWords, Email marketingu. Czeka na Was również wiele inspiracji, które możecie czerpać garściami.

http://enzo.pl/blog/

http://enzo.pl/blog/

9. Takaoto 

Takaoto to agencja marketingowa, która tematykę swojego bloga kieruje ku marketingowi internetowemu. Jeśli więc szukacie praktycznych porad w zakresie content marketingu, SEO, marketingu w social media czy informacji na temat budowania marki w sieci, na pewno się nie zawiedziecie.

http://takaoto.pro/blog/

http://takaoto.pro/blog/

10. UXbite

Jeśli wejdziecie na te bloga, zobaczycie, że sekcja najnowszych wpisów jest mocno zaniedbana. Dlaczego więc martwy blog znalazł się w tym rankingu? To kopalnia wiedzy, inicjatywa trzech kobiet, zajmujących się user experience, które z zaciekawieniem przyglądają się światu UX i opisują badania użyteczności, projektowanie aplikacji czy tworzenie dokumentacji. A jeśli chcecie nowości, przypomnijcie sobie o UXbite wczesną jesienią, a kto wie, może się pozytywnie zaskoczycie…

http://uxbite.com/

http://uxbite.com/

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail