X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook chce pomóc osobom o zachowaniach autodestrukcyjnych

Facebook wprowadził zmiany w narzędziach i materiałach dla osób zagrożonych samookaleczeniem bądź samobójstwem, a także troszczących się o nich przyjaciół i ich rodziny.

Facebook chce pomóc osobom o zachowaniach autodestrukcyjnychfot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Narzędzia zostały stworzone we współpracy z organizacjami zajmującymi się tematem zdrowia psychicznego oraz ludźmi, którzy mieli bezpośrednie doświadczenie z próbami samookaleczenia bądź samobójstwa. Początkowo zostały one udostępnione w USA przy pomocy organizacji takich jak Forefront, Lifeline i Save.org. Dziś, we współpracy z lokalnymi partnerami, Facebook udostępnia je na całym świecie we wszystkich wersjach językowych. Partnerem Facebooka w Polsce jest Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje).

Niepokojące treści

Fot. materiały prasowe / Facebook

Fot. materiały prasowe / Facebook

Fot. materiały prasowe / Facebook

Fot. materiały prasowe / Facebook

W momencie, gdy ktoś publikuje na Facebooku niepokojące treści, nowe narzędzia dają możliwość bezpośredniego kontaktu z tą osobą, a także powiadomienia Facebooka o problemie. Zespoły pracujące 24 godziny na dobę na całym świecie weryfikują otrzymane zgłoszenia. W pierwszej kolejności skupiają się na potencjalnie najpoważniejszych, takich jak samookaleczenie czy zagrożenie życia, następnie dostarczając niezbędną pomoc tym, którzy jej potrzebują.

Kontakt z kimś bliskim

Fot. materiały prasowe / Facebook

Fot. materiały prasowe / Facebook

Fot. materiały prasowe / Facebook

Fot. materiały prasowe / Facebook

Facebook zapewnia, że od dziś, materiały oferowane osobom, które opublikowały niepokojące treści będą rozszerzone o dodatkowe opcje. Użytkownicy mogą teraz skontaktować się z kimś bliskim, linią wsparcia, bądź wyświetlić porady dotyczące sytuacji, w jakiej się znaleźli.

  • Wszystko fajnie, tylko “niepokojące treści” powinno dać się zgłosić przez znajomego, który przeczytał wpis, a NIE, ŻE SILNIK FACEBOOKA AUTOMATYCZNIE WYKRYWA “ZAGROŻENIE”. W tym wypadku równie dużym zagrożeniem jest ingerencja w czyjąś prywatność bez jego zgody.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail