X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Dokąd zmierza sztuczna inteligencja? Gdzie można ją nakarmić?

W jakim kierunku zmierza sztuczna inteligencja? Jak wykorzystaliśmy technologie rozpoznawania mowy i mówcy? Odpowiedź na te i inne pytania poznamy już 20 października podczas spotkania Let's meet to talk about A.I.

Dokąd zmierza sztuczna inteligencja? Gdzie można ją nakarmić?fot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Sztuczna inteligencja dotychczas bawiła nas lub przerażała, głównie w filmach science fiction. Szybko jednak z kinowych ekranów wkroczyła w nasze codzienne życie. Jej rozwój poprzedzony wieloma latami badań znacząco przyspieszył w ciągu ostatniego roku. Temat AI pojawił się m.in. w TrendBooku 2016 Natalii Hatalskiej, a coraz częściej słyszymy o tym, że treści będą generowane przez maszyny, jak w amerykańskiej agencji prasowej Associated Press.

Z dobrodziejstw uczących się maszyn korzystamy używając wyszukiwarki internetowej, korzystając z portali społecznościowych, czy chatów. Coraz więcej biznesowych zastosowań wskazuje na to, iż mamy do czynienia z początkiem prawdziwej rewolucji.

Fani sztucznej inteligencji spotkają się w Krakowie

Dla wszystkich tych, którzy zadają sobie pytanie o przyszłość sztucznej inteligencji mamy dobrą wiadomość. Już 20 października w Krakowie odbędzie się spotkanie pod hasłem „Let’s meet to talk about Artificial Intelligence” organizowane przez firmę 2040.io.

Wydarzenie zostanie podzielone na dwie części. W pierwszej z nich przedstawione zostaną trendy związane ze sztuczną inteligencją i podstawowe pojęcia dotyczące machine learning. Tą część spotkania poprowadzi Tomasz Wesołowski oraz Bartłomiej Rozkrut z 2040.io.

Druga części spotkania przebiegnie pod hasłem „case study”. Uczestnicy poznają trzy przykłady wykorzystywania AI m.in. w call center (Bartosz Ziółko, CEO Techmo), w księgowości (Sebastian Bobrowski, CTO i co-founder infakt.pl), a także posłuchają o pozyskiwaniu danych do uczenia maszynowego (Aleksander Smywiński-Pohl, Akademia Górniczo-Hutnicza).

Po zakończeniu prezentacji wszyscy uczestnicy zaproszeni zostaną do dyskusji w grupach moderowanych przez ekspertów. To będzie okazja do wymiany poglądów oraz informacji z ekspertami w dziedzinie AI.

Udział w wydarzeniu

Spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich osób zainteresowanych zagadnieniami sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i big data, niezależnie od aktualnego poziomu wiedzy. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, pod warunkiem wcześniejszej rejestracji. Szczegóły i formularz zapisów znajdują się na stronie http://www.aimeetup.pl.

Portal SOCIALPRESS jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail