X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook Dating – wszystko, co warto wiedzieć przed randkowaniem

Zawartość profilu, gromadzenie danych czy blokada użytkowników – co musisz wiedzieć na temat randkowania za pomocą Facebooka?

Facebook Dating – wszystko, co warto wiedzieć przed randkowaniemźródło: unsplash.com

Kilka dni temu w Europie oficjalnie wystartował Facebook Dating, czyli nowa usługa randkowa od światowego giganta. Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu wszystkie informacje, która warto warto posiadać tuż przed rozpoczęciem przygody z facebookowym randkowaniem.

Czym jest Facebook Dating?

Facebook Dating to dedykowana przestrzeń, w ramach której możemy stworzyć swój profil randkowy za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Usługa łączyć się z innymi użytkownikami w oparciu o wspólne zainteresowania. Możemy wysyłać polubienia i wiadomości do interesujących nas użytkowników. Kiedy ktoś odwzajemni nasze polubienie, zostaniemy dopasowani i będziemy mogli rozpocząć rozmowę w Randkach. Wszystkie rozmowy prowadzone w Randkach są niezależne od konwersacji w Messengerze.

Jak deklaruje firma, randki na Facebooku ułatwiają dzielenie się swoim prawdziwym „ja” i dają bardziej autentyczne spojrzenie na to, kim jest ktoś inny.

Gdzie można skorzystać z usługi?

Nowa usługa jest dostępna wyłącznie w aplikacji mobilnej Facebooka na iOS oraz Android. Nie skorzystamy z niej z poziomu komputera. Jest ona skierowana dla użytkowników mających co najmniej 18 lat, którzy mają pełnoprawne konto w serwisie.

Od czasu uruchomienia Facebook Dating w 20 krajach utworzono ponad 1,5 miliarda dopasowań. Dotychczas mogli skorzystać z niej mieszkańcy Argentyny, Boliwii, Brazylii, Kanady, Chile, Kolumbii, Ekwadoru, Gujany, Laosu, Malezji, Meksyku, Paragwaju, Peru, Filipin, Singapuru, Surinamu, Tajlandii, Stanów Zjednoczonych, Urugwaju i Wietnamu.

Od 21 października jest dostępna dla użytkowników z Austrii, Belgii, Bułgarii, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Niemiec, Grecji, Chorwacji, Węgier, Irlandii, Włoch, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Malty, Niderland, Polski, Portugalii, Rumunii, Szwecji, Słowenii , Słowacji, Islandii, Liechtensteinu, Norwegii, Hiszpanii, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

randki na Facebooku

źródło: unsplash.com

Jak znaleźć Randki?

Korzystanie z usługi jest możliwe z poziomu urządzenia mobilnego. Aby tego dokonać należy wejść w aplikację Facebooka, wybrać trzy poziomie kreski po prawej stronie u dołu ekranu, a następnie zakładkę Randki oznaczoną sercem.

Facebook randki

źródło: zrzut ekranu

Jak utworzyć profil?

Po wybraniu zakładki Randki zobaczymy ekran powitalny i przycisk „Rozpocznij”, po wciśnięciu którego zostaniemy poproszeni o utworzenie i dostosowanie profilu oraz zapoznanie się z wskazówkami na temat randkowania.

randki Facebook

źródło: zrzut ekranu

Jakie informacje znajdują się w profilu randkowym?

Aby randki były bezpieczniejsze i bardziej autentyczne, nasze imię i wiek widoczne w randkowym profilu pochodzą z profilu na Facebooku. Tych informacji nie można ich edytować w Randkach.

Nazwisko użytkownika nie jest wyświetlane w profilu randkowym. Użytkownik, którego dodaliśmy do Listy sympatii zobaczy je dopiero wtedy, gdy nawzajem dodamy się z drugą osobą do wspomnianej listy.

Udostępnianie informacji takich jak miejsce zamieszkania, religia, zawód i inne jest dobrowolne. To my możemy wybrać, w jaki sposób chcemy prezentować się naszym potencjalnym dopasowaniom, na przykład wyrażając swoją orientację seksualną. Facebook nie prezentuje automatycznie preferencji dotyczących płci w profilu randkowym. Przy tworzeniu profilu wskazujemy naszą płeć i to, z kim chcemy randkować, jednak nie są one widoczne dla innych użytkowników.

W naszym profilu musi znaleźć się także przynajmniej jedno zdjęcie profilowe – możemy wybrać to, z którego korzystamy na Facebooku lub załadować nowe.

randki na Fb

źródło: unsplash.com

W jaki sposób dostosować profil randkowy?

Możemy wybrać, czy chcemy zobaczyć potencjalne dopasowania spośród osób, które są członkami tych samych grup na Facebooku co my lub są zainteresowane tymi samymi wydarzeniami publicznymi na Facebooku, co my.

Po zasugerowaniu dopasowań w grupach lub wydarzeniach, które są włączone, możemy być postrzegani jako sugerowane dopasowanie dla innych osób w tej grupie lub wydarzeniu.

Możemy także dodać swój profil lub Stories z Instagrama do swojego profilu randkowego. Ponadto możemy dodać swoich obserwujących na Instagramie lub znajomych z Facebooka do swojej Listy sympatii, co pozwoli nam dopasować się do nich, jeśli oni również dodadzą nas do swojej listy.

Jak usunąć profil randkowy?

Swój profil randkowy możemy usunąć w dowolnym momencie – bez usuwania konta na Facebooku. Usunięcie konta na Facebooku spowoduje jednak usunięcie profilu w Randkach.

Aby zamknąć randkowy profil należy w Randkach wybrać opcję ustawień  w prawym górnym rogu, pozycję Ogólne. Gdy przewiniemy w dół i znajdziemy opcję Usuń profil. Wybranie przycisku Usuń spowoduje skasowanie profilu.

Po usunięciu profilu w Randkach utracimy cały profil, w tym wszystkie odpowiedzi, polubienia, dopasowania i konwersacje profilowe.

randki Fb

źródło: unsplash.com

Skąd biorą się sugerowane dopasowania?

Funkcja Randki na Facebooku sugeruje dopasowania na przykład na podstawie preferencji i informacji w profilu randkowym oraz tego, co robimy i udostępniamy na Facebooku. Nasze preferencje w Randkach to m.in. wzrost i przedział wiekowy potencjalnej sympatii.

Facebook deklaruje jednak, że poza tym może używać innych sygnałów z serwisu, aby proponować nam lepsze dopasowania. Możemy także widzieć osoby korzystające z Randek, które są członkami tych samych grup na Facebooku lub interesują się tymi samymi wydarzeniami publicznymi na Facebooku.

Jakie funkcje posiada Facebook Dating?

  • Stories: relacje w Randkach umożliwiają dzielenie się chwilami z codziennego życia. Dzięki temu możemy znaleźć znaczące połączenie z kimś, kto jest zainteresowany tym samym co my. Jeśli zdecydujemy się udostępniać na profilu randkowym relacje z Facebooka lub Instagrama, możemy pokazać ludziom za pomocą multimediów to, kim jesteśmy i poznać kogoś pasującego do nas.
  • Lista sympatii: funkcja ta pozwala odkrywać potencjalne relacje z osobami, które już znamy na Facebooku i/lub Instagramie. Randki na Facebooku nie będą sugerować nam znajomych z Facebooka jako potencjalnych dopasowań, ale jeśli zdecydujemy się uzupełnić Listę sympatii, możemy wybrać maksymalnie 9 znajomych z Facebooka lub obserwujących na Instagramie, którymi jesteśmy zainteresowani. Jeśli nasza sympatia także doda nas do swojej sekretnej listy, zostaniemy połączeni. Jeśli jednak nasza sympatia nie korzysta z Randek, nie utworzy Listy sympatii lub po prostu nie umieści nas na swojej liście – wtedy również nie dowie się, że ​​wpisaliśmy jej lub jego imię.
  • Wydarzenia i Grupy: możemy wybrać, czy chcemy zobaczyć inne osoby korzystające z randek na Facebooku o podobnych zainteresowaniach, wyrażając zgodę na dodawanie wydarzeń i grup na Facebooku do randek. Na przykład, jeśli szukamy innego miłośnika psów, możemy zobaczyć inne osoby korzystające z usługi Randki, które również należą do grup właścicieli zwierząt, w których jesteśmy.
randki na Facebooku

źródło: unsplash.com

Czy znajomi dowiedzą się, że szukamy miłości?

Facebook zapewnia, że nasi znajomi nie dowiedzą się, że korzystamy z funkcji randkowania. Nie będzie sugerował obecnych znajomych z Facebooka jako potencjalnych dopasowań ani powiadamiał ich, że dołączyliśmy do Randek.

Możemy jednak wybrać, czy chcemy, aby znajomi znajomych z Facebooka byli sugerowani jako potencjalne dopasowania. Jeśli zrezygnujemy z opcji „Sugeruj znajomych znajomych”, nie zobaczymy znajomych znajomych z Facebooka jako sugerowanych dopasowań.

Nasz profil randkowy, wiadomości randkowe oraz osoby, które lubimy lub do których pasujemy nie pojawią się w naszym kanale Aktualności na Facebooku.

Co więcej, każda osoba, którą zablokujemy na Facebooku lub na randce nie zostanie nam ponownie zaproponowana.

randki Facebook

źródło: unsplash.com

Czy można kogoś zablokować?

Możemy zablokować wybranego użytkownika w Randkach na Facebooku. Zablokowanie kogoś w ramach tej usługi nie spowoduje zablokowania tej osoby na Facebooku ani w Messengerze.

Aby zablokować użytkownika należy wybrać opcję „Pasująca osoba”, a następnie zdjęcie profilowe osoby, którą chcemy zablokować. Dalej należy wybrać opcję z trzema kropkami  w prawym górnym rogu oraz opcję Zablokuj [person] w Randkach. Wówczas zobaczymy instrukcje zgodnie którymi należy postępować.

Jak kogoś odblokować?

Możemy również sprawdzić, kto został przez nas zablokowany. Wystarczy kliknąć  Ustawienia w prawym górnym rogu, wybrać Ogólne, a następnie przewinąć w dół i wybrać opcję Ustawienia prywatności. Tam znajdziemy funkcję Zablokuj osoby w Randkach.

Aby kogoś odblokować należy skorzystać z opcji Odblokuj obok imienia tej osoby.

Jaki wpływ na gromadzenie danych i wyświetlane reklamy ma usługa randkowania?

Randkowanie na Facebooku może sugerować nam dopasowania na podstawie naszych działań, preferencji i informacji w serwisach randkowych i innych produktach Facebooka. Może również wykorzystać naszą aktywność w randkowaniu, aby spersonalizować nasze doświadczenie – m.in. reklamy, które możemy zobaczyć w produktach Facebooka.

Wyjątkiem są nasze poglądy religijne i płeć, z którą chcemy się umawiać na randki – te nie będą wykorzystywane do personalizowania naszych doświadczeń z innymi produktami Facebooka.

Czy Randki na Facebooku są bezpieczne?

Facebook wskazuje, iż współpracował z ekspertami dziedzinie ochrony prywatności i bezpieczeństwa, aby zapewnić łatwy dostęp do wskazówek i zapewnić zabezpieczenia w Randkowaniu na Facebooku. M.in. możliwość zgłaszania i blokowania kogokolwiek, a także uniemożliwiania ludziom wysyłania zdjęć, linków, płatności lub filmów w wiadomościach.

Przy zakładaniu profilu zobaczymy wskazówki na temat korzystania z usługi – ostrzeżenie przez oszustami czy przed wysyłaniem pieniędzy lub poufnych danych innym użytkownikom. Facebook radzi także, że powinniśmy przed realną randką podzielić się ze znajomymi informacjami o naszych planach dotyczących spotkania lub nawet udostępnić lokalizacją.

Blokada możliwości edycji imienia i wieku są także pewnego rodzaju zabezpieczeniem przed kreowaniem nowej tożsamości.

Wszystkie osoby korzystające z Randek muszą przestrzegać Standardów społeczności. Profile randkowe i związana z nimi aktywność nie mogą mieć charakteru promocyjnego ani nie mogą zawierać ofert handlowych.

Mamy nadzieję, że odpowiedzi na powyższe pytania będą pomocne i pomogą w podjęciu decyzji o szukaniu sympatii za pomocą nowej usługi Facebooka.

Źródło: na podstawie wytycznych i informacji od Facebooka

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail