X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Funkcje Instagrama, których prawdopodobnie nie znacie

Funkcje Instagrama, których prawdopodobnie nie znaciefot. CC0 Public Domain

reklama


Przez ostatnich 10 miesięcy przybyło Instagramowi ponad 100 milionów fanów. Sam Robert Lewandowski w ciągu jednej nocy zyskał sporą rzeszę kolejnych followersów, a ludzi, którzy interesują się tym narzędziem i jego funkcjami, wciąż przybywa.

Specjalnie dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z Instagramem lub dla tych, którzy myśleli, że już wszystko o nim wiedzą, przedstawiamy kilka funkcji, o których prawdopodobnie nie mieliście pojęcia.

Nie używasz filtrów? Ukryj je.

Podobno gdzieś na świecie żyją ludzie, którzy nie lubią Instagramowych filtrów ( m.in. TA pani z 47 milionami followersów). Właśnie dla tych osób stworzono opcję ukrycia filtrów, a wszystko odbywa się w bardzo prosty sposób. Podczas dodawania zdjęcia, wystarczy przewinąć pasek filtrów do końca, następnie kliknąć w “Zarządzaj”, a potem już tylko zacząć odznaczać filtry, których nie używamy lub nam się nie podobają. Łatwizna!

filtry instagram

Ktoś Ci zrobił brzydkie zdjęcie? Ukryj je.

Znacie to uczucie, kiedy koleżanka wstawia zdjęcie z Wami i to akurat Wy wyszliście nienaturalnie/krzywo/nieładnie/”jak nie ja” etc? Jest i na to sposób. Kliknijcie w Waszych profilach na ikonkę, oznaczającą zdjęcia, na których jesteście oznaczeni. Wybierzcie to, na które Wam się nie podoba i w opcjach odznaczcie “Zachowaj zdjęcia, na których jesteś”. Done!

zdjecie instagram

Co polubił Tomek?

No właśnie, natura już nas tak ukształtowała, że ciekawość to cecha, której nie da się wyzbyć. Na szczęście nie ma takiej potrzeby :) Jeśli chcecie zobaczyć, co polubili Wasi znajomi lub osoby, które obserwujecie, wystarczy, że klikniecie w ikonę powiadomień, a następnie klikniecie na opcję “Obserwowanie”.

polubienia instagram

Prześledź historię “serduszek”

Jeśli chcielibyście zobaczyć komu do tej pory klikaliście Instagramowe “Lubię to” i prześledzić całą historię rozdawanych serduszek, wystarczy kliknąć na “Ustawienia”, które są w prawym górnym rogu, widoczne z poziomu Waszego profilu. Następnym i ostatnim krokiem jest kliknięcie w opcję “Posty, które lubisz”. To by było na tyle.

historia polubień istagram

Powiadomienia od ulubieńców

Są takie konta, takie osoby, z którymi czujemy się szczególnie przywiązani, dlatego opcja otrzymywania powiadomień, za każdym razem, gdy dany użytkownik doda zdjęcie, wydaje się być prawidłowym rozwiązaniem. Wszystko co musicie zrobić, to wejść na ulubiony profil, kliknąć w ustawienia w prawym górnym rogu i zaznaczyć opcję “Włącz powiadomienia o postach”. Voila!

instagram powiadomienia

Wysyłanie zdjęć bezpośrednio do znajomych

O ile każdy z nas może prześledzić jakie zdjęcia właśnie polubiliśmy, o tyle wysłanie bezpośrednio przez Instagram posta do kogoś jest dla innych niewidoczne. Jeśli chcemy wysłać dane zdjęcie do naszej koleżanki, ale nie chcemy, że inna koleżanka to zobaczyła, wystarczy kliknąć na strzałkę pod danym zdjęciem i wybrać adresata!

instagram wysyłanie zdjęć

Może Wy znacie jeszcze jakieś “ukryte” opcje Instagrama?

  • O jak fajnie, że napisałaś o tej historii serduszek. Nie raz miałam tak, że polubiłam jakieś zdjęcie, a potem chciałam je odszukać. Właśnie mi się wydawało, że był na to jakiś sposób, ale nie mogłam sobie przypomnieć ;) Dzięki! :)

  • Hajdy

    Świetny artykuł! Asiu, napisz coś następnym razem o zgodach na otrzymywanie wiadomości i w ogóle wiadomościach. To taka “Zaniedbana funkcja” ja zawsze się zastanawiam czy wyrażać zgodę i co się potem stanie…

  • Piotr Romek

    Bardzo fajny artykuł. Nie mogę tylko rozgryźć jednej rzeczy z osobami zablokowanymi i nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi. Zablokowałem osobę A. Od tej pory nie może mnie znaleźć itd. Polubiłem post osoby B która ma profil publiczny. Osoba A nie jest zablokowana przez osobę B. Osoba A wchodząc na post osby B widzi mnie w polubieniach. Przecież to bez sensu.. Jest na to jakiś sposób?

  • Sylvie Golec

    A czy można sprawdzić wszystkie komentarze wybranej osoby na insta, tak jak na fejsie?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail