X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook rządzi i dzieli

Facebook rządzi i dzielifot. CC0 Public Domain

Według badania przeprowadzonego przez platformę Gigya, w pierwszym kwartale 2015 roku Facebook zdobył niekwestionowane pierwsze miejsce w rankingu liczby logowań do różnych mediów społecznościowych. Facebook zdobył 64%, co stawia go daleko z przodu względem drugiego w zestawieniu Google+ i Twittera, który po raz pierwszy wyprzedził Yahoo. Ostatnim z wyróżnionych portali jest LinkedIn, z minimalną popularnością. Podobnie wyniki wyglądają w poszczególnych kategoriach: sprzedaży, podróży, edukacji czy mediów. Także na wszystkich badanych kontynentach proporcje są bardzo zbliżone. Szczegóły można zobaczyć na poniższej infografice:

media-spolecznosciowe-infografika

Z powyżej infografiki i z własnych obserwacji możemy wnioskować, że pozycja Facebooka jest niezagrożona i taka jeszcze przez długi czas pozostanie. Możemy się jednak spodziewać kolejnych wzrostów Twittera czy innych niszowych portali społecznościowych. Mają one oczywiście mniejsze możliwości i węższe grono użytkowników, lecz wraz z nowymi, dodatkowymi aplikacjami np. Periscope w przypadku Twittera, czy upowszechniającego się w działaniach marketingowych Pinteresta, mogą uszczknąć kilka procent z wielkiego facebookowego kawałka społecznościowego tortu.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail