X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook blokuje eksport znajomych

Facebook blokuje eksport znajomych

reklama


Na początku tygodnia pojawiło się rozszerzenie Facebook Friend Exporter, które pozwalało na wyeksportowanie listy znajomych. Rozszerzenie to nie powstało z myślą o Google+, pozwalało jednak na szybką odbudowę więzów w konkurencyjnym serwisie. Władze Facebooka zadecydowały o zablokowaniu usługi.

Użytkownicy nie są zadowoleni z faktu, że portal nie pozwala im na pobranie własnej listy znajomych. Mówi się również o tym, że Facebook przestraszył się konkurencji. Autor rozszerzenia Facebook Friend Exporter, Mohamed Mansour, jest zdania, że użytkownicy Facebooka mają prawo do wyciągania z portalu danych o swoich znajomych, które sami tam umieścili. – Facebook nie jest właścicielem moich znajomych – mówi Mansour. Z drugiej jednak strony w regulaminie Facebooka istnieje zapis, zgodnie z którym pobieranie informacji o znajomych z wykorzystaniem zautomatyzowanych procesów jest zabronione.

Kto ma rację? Jak myślicie, jak spór między Facebookiem i Google odbije się na zwykłym użytkowników. W walce giganci chyba zapominają, że tu idzie przede wszystkim o zwykłego internautę i jego interesy.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail