X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook blokuje eksport znajomych

Facebook blokuje eksport znajomych

Na początku tygodnia pojawiło się rozszerzenie Facebook Friend Exporter, które pozwalało na wyeksportowanie listy znajomych. Rozszerzenie to nie powstało z myślą o Google+, pozwalało jednak na szybką odbudowę więzów w konkurencyjnym serwisie. Władze Facebooka zadecydowały o zablokowaniu usługi.

Użytkownicy nie są zadowoleni z faktu, że portal nie pozwala im na pobranie własnej listy znajomych. Mówi się również o tym, że Facebook przestraszył się konkurencji. Autor rozszerzenia Facebook Friend Exporter, Mohamed Mansour, jest zdania, że użytkownicy Facebooka mają prawo do wyciągania z portalu danych o swoich znajomych, które sami tam umieścili. – Facebook nie jest właścicielem moich znajomych – mówi Mansour. Z drugiej jednak strony w regulaminie Facebooka istnieje zapis, zgodnie z którym pobieranie informacji o znajomych z wykorzystaniem zautomatyzowanych procesów jest zabronione.

Kto ma rację? Jak myślicie, jak spór między Facebookiem i Google odbije się na zwykłym użytkowników. W walce giganci chyba zapominają, że tu idzie przede wszystkim o zwykłego internautę i jego interesy.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail