X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Można wysyłać wiadomości z Google+ bezpośrednio na Facebooka

Można wysyłać wiadomości z Google+ bezpośrednio na Facebooka

reklama


Wtyczka „Publish sync for Google+ and facebook” to dzieło niewielkiej firmy Fructose, zajmującej się tworzeniem aplikacji na iPhone’y i iPady. Tym razem trzyosobowy zespół stworzył wtyczkę skierowaną do użytkowników portali społecznościowych. Dzięki niej możliwe jest zamieszczanie postów automatycznie na kilku portalach, na których posiadamy zarejestrowane konto.

Wtyczka obejmuje 4 serwisy: Google+, Facebooka, Twittera i Plurk. Takie zestawienie dodaje z pewnością smaczku całej sprawie, wszak dwa pierwsze portale to obecnie zaciekli konkurenci, robiący wszystko by tylko zerwać wszelakie możliwe powiązania między sobą (jak np. eksport listy znajomych) i utrudnić konkurentowi życie w jak największym stopniu (np. zakazując reklamowania rywala). Ciekawe czy któryś z serwisów wkrótce ogłosi blokadę wtyczki?

Po jej zainstalowaniu udajemy się na jedno z naszych społecznościowych kont, np. na Google+. Klikając w pole przeznaczone do zamieszczania postów automatycznie pojawia się pod nim panel, na którym możemy zaznaczyć któryś z pozostałych 3-ech serwisów obsługiwanych przez wtyczkę (albo i wszystkie) i automatycznie zamieścić tam posta publikowanego przez nas na G+.

Przechodzimy na Facebooka. Okazuje się, że twórcy zadbali również o danie użytkownikowi wyboru określonego kręgu/kręgów znajomych, z którymi podzielimy się danym postem.

Napotkać możemy kilka ograniczeń przy korzystaniu z wtyczki. Nie obsługuje ona administrowanych przez nas fan page’y. Zamieszczanie postów tekstowych lub też zawierających link (np. do filmów wideo) działa w każdą stronę, natomiast jednoczesne publikowanie obrazków jest możliwe tylko z Google+ do innych serwisów.

Pamiętajmy, że instalując wtyczkę automatycznie na naszym koncie na Google+ pojawi się post z rekomendacją wtyczki, podobnie w przypadku Facebooka.

Wszystkich chętnych do zainstalowania wtyczki odsyłamy tutaj.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail