X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Można wysyłać wiadomości z Google+ bezpośrednio na Facebooka

Można wysyłać wiadomości z Google+ bezpośrednio na Facebooka

reklama


Wtyczka „Publish sync for Google+ and facebook” to dzieło niewielkiej firmy Fructose, zajmującej się tworzeniem aplikacji na iPhone’y i iPady. Tym razem trzyosobowy zespół stworzył wtyczkę skierowaną do użytkowników portali społecznościowych. Dzięki niej możliwe jest zamieszczanie postów automatycznie na kilku portalach, na których posiadamy zarejestrowane konto.

Wtyczka obejmuje 4 serwisy: Google+, Facebooka, Twittera i Plurk. Takie zestawienie dodaje z pewnością smaczku całej sprawie, wszak dwa pierwsze portale to obecnie zaciekli konkurenci, robiący wszystko by tylko zerwać wszelakie możliwe powiązania między sobą (jak np. eksport listy znajomych) i utrudnić konkurentowi życie w jak największym stopniu (np. zakazując reklamowania rywala). Ciekawe czy któryś z serwisów wkrótce ogłosi blokadę wtyczki?

Po jej zainstalowaniu udajemy się na jedno z naszych społecznościowych kont, np. na Google+. Klikając w pole przeznaczone do zamieszczania postów automatycznie pojawia się pod nim panel, na którym możemy zaznaczyć któryś z pozostałych 3-ech serwisów obsługiwanych przez wtyczkę (albo i wszystkie) i automatycznie zamieścić tam posta publikowanego przez nas na G+.

Przechodzimy na Facebooka. Okazuje się, że twórcy zadbali również o danie użytkownikowi wyboru określonego kręgu/kręgów znajomych, z którymi podzielimy się danym postem.

Napotkać możemy kilka ograniczeń przy korzystaniu z wtyczki. Nie obsługuje ona administrowanych przez nas fan page’y. Zamieszczanie postów tekstowych lub też zawierających link (np. do filmów wideo) działa w każdą stronę, natomiast jednoczesne publikowanie obrazków jest możliwe tylko z Google+ do innych serwisów.

Pamiętajmy, że instalując wtyczkę automatycznie na naszym koncie na Google+ pojawi się post z rekomendacją wtyczki, podobnie w przypadku Facebooka.

Wszystkich chętnych do zainstalowania wtyczki odsyłamy tutaj.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail