X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Rusza Facebook Business Manager. Czy Facebook zabił właśnie zewnętrzne aplikacje?

Rusza Facebook Business Manager. Czy Facebook zabił właśnie zewnętrzne aplikacje?

Facebook Business Manager ma w założeniu ułatwiać przedsiębiorcom zarządzanie wieloma fan page’ami i kampaniami, stanowiąc w ten sposób niejako facebookową odpowiedź na prężnie rozwijający się rynek tego typu aplikacji tworzonych przez podmioty zewnętrzne.

Nie wszyscy będą szczęśliwi

Oczywiście plany Facebooka spotkały się z niezadowoleniem producentów tego typu oprogramowania, spośród których wielu współpracuje z serwisem w ramach programu Preferred Marketing Developer (PMD). Mowa tu o takich firmach, jak Buddy Media, Vitrue czy Wildfire.

Testy Business Managera rozpoczęto na początku marca, udostępniając ją wybranej grupie klientów. Teraz przyszedł czas na upowszechnienie nowej usługi wśród wszystkich reklamodawców. Na pierwszy ogień pójdą reklamodawcy w Stanach Zjednoczonych, natomiast w pozostałych krajach aplikacja pojawi się w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Ułatwienia dla dużych

Oczywiście targetem aplikacji w pierwszej kolejności powinny być duże firmy, posiadające w swoim portfolio co najmniej kilka marek i odpowiadających im fanpejdży. Co istotne, aplikacja ma być darmowa.

Facebook podkreśla, że Business Manager jest narzędziem, które integruje wszystkie działania reklamowe danej marki, ułatwiając w ten sposób marketerom prowadzenie promocji w serwisie. Co ważne, działanie usługi ma być przy tym niezwykle proste – czasem wystarczy jedno kliknięcie.

Pracownicy marki

W przypadku przedstawicieli marek, usługa pokaże korzystającemu:

    Wszystkie profile, konta reklamowe i aplikacje związane z danym brandem;
fot. Facebook

fot. Facebook

    Wszystkie osoby z zespołu, które mają dostęp do określonych informacji;
fot. Facebook

fot. Facebook

    Zewnętrznych partnerów (np. agencje czy firmy posiadające status Preferred Marketing Developer), mających dostęp do stron, kont reklamowych czy aplikacji jego marki.
fot. Facebook

fot. Facebook

Podmioty zewnętrzne

W przypadku pracowników agencji czy firm o statusie PMD usługa pokaże wszystkie profile, konta reklamowe i aplikacje, do których dana agencja czy firma uzyskała dostęp od klienta, a także pozostałe osoby z agencji dysponujące identycznymi uprawnieniami.

fot. Facebook

fot. Facebook

Co jeszcze? Z poziomu aplikacji będzie można dodawać i usuwać konta reklamowe danej marki.

fot. Facebook

fot. Facebook

Ponadto odpowiednie osoby będą mogły nadawać (i odbierać!) uprawnienia dostępu do profili czy kont reklamowych marki dla innych osób z zespołu, jak również dla pracowników agencji czy firm PMD.

fot. Facebook

fot. Facebook

Facebook poinformował również, że Business Manager umożliwia użytkownikom oddzielenie kontaktów prywatnych i zawodowych. Nadanie uprawnień danej osobie nie wiąże się z koniecznością uprzedniego dodania jej do znajomych.

Więcej informacji na temat Facebooka Business Managera tutaj.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail