X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Twoja aplikacja pogodowa jest już zbędna – zastąpi ją Facebook

Facebook wprowadził nową funkcję, dzięki której nie będziemy musieli już korzystać z aplikacji pogodowej. Od teraz sprawdzimy warunki atmosferyczne za pomocą portalu.

Twoja aplikacja pogodowa jest już zbędna – zastąpi ją Facebook

Nie trudno jest zauważyć, że Facebook dąży do tego, by stać się jak najbardziej kompleksową aplikacją. Za pomocą portalu przeprowadzimy już transmisję live, sprawdzimy menu ulubionej restauracji, zrobimy zakupy czy zarezerwujemy wizytę u fryzjera. Teraz do tych funkcji dołączy także możliwość sprawdzenia pogody. W sekcji Eksploruj pojawiła się zakładka Pogoda, dzięki której pozyskamy szczegółowe informacje na temat warunków atmosferycznych.

Informacje o pogodzie na portalu nie są zupełną nowością. Wiosną ubiegłego roku wprowadzono pojawiającą się w na górze Aktualności krótkie wiadomości z powitaniem informujące o pogodzie. Zainteresowani mogli za pomocą jednego przycisku dowiedzieć się więcej o temperaturze. Nowo wprowadzona funkcja podaje dużo bardziej szczegółowe informacje, również w dłuższej perspektywie czasowej. Sprawdzimy temperaturę godzinową, stopień zachmurzenia oraz pogodę na najbliższe pięć dni. Dane wyświetlane będą dla naszej domyślnej lokalizacji, ale za pomocą Ustawień dodamy kolejne miejsca, o których chcemy być informowani.

Facebook Pogoda

Możliwe jest także pozyskanie jeszcze dokładniejszych doniesień za pomocą przycisku „Zobacz więcej informacji o pogodzie”. Wówczas zostaniemy przekierowani, w aplikacji, na stronę weather.com, z której pochodzą prezentowane na Facebooku informacje o pogodzie, skąd dowiemy się, jaki jest stopień wilgotności, wiatr, punkt rosy, ciśnienie czy też widoczność. Zobaczymy także o której jest wschód słońca i jak wyglądają chmury na mapie. Możemy skorzystać także z sekcji Warunki drogowe, Narty oraz Wskaźnik Running Index, by pozyskać dane potrzebne przed podjęciem danej aktywności.

Facebook Pogoda

Zakładka Pogoda nie jest jeszcze dostępna dla wszystkich, ale ma zmienić się to w ciągu najbliższych dni. Pojawi się ona zarówno w aplikacji na urządzenia mobilne, jak i w wersji dekoptowej. Jak czytamy na Mashable, rzecznik Facebooka wyjaśnił, że celem nowej funkcji jest rozwój produktów, które łączą ludzi z rzeczami, o które dbają najbardziej. Z pewnością do takich rzeczy należy pogoda, która warunkuje planowanie i dobór ubioru, ale wydaje się jednak, za nowa funkcja ma nie tylko ułatwić użytkownikom informacji o warunkach pogodowych, których w innym przypadku musieliby szukać gdzie indziej, ale i utrzymanie ich uwagi i aktywności na portalu.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail