X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Instagram pozwoli przypiąć post i przeorganizować siatkę zdjęć na profilu

Medium postanowiło wprowadzić dwa rozwiązania umożliwiające reorganizację feedu zgodnie z preferencjami użytkownika. Oto czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie.

Instagram pozwoli przypiąć post i przeorganizować siatkę zdjęć na profiluźródło: shutterstock.com

reklama


To, co obecnie testuje Instagram może zadowolić użytkowników medium. Gigant pozwoli bowiem przypiąć na górze profilu trzy posty, a także przeorganizować je zgodnie z własnymi preferencjami.

Zmiany na Instagramie

To, co obecnie testuje Instagram, może zadowolić użytkowników. Serwis chce wprowadzić zmiany na feedzie, umożliwiające wyeksponowanie najważniejszych treści.

Pierwszą ze zmian jest możliwość reorganizacji siatki zdjęć, zgodnie z własnymi preferencjami. Oznacza to, że będziemy mogli zmieniać kolejność dodanych postów, bez względu na to, kiedy zostały one dodane.

Dzięki takiej możliwości, profil na Instagramie może zostać ułożony w taki sposób, aby odpowiadał nam kolorystycznie lub tematycznie.

To jednak nie koniec zmian, Instagram postanowił pozwolić nam również na to, abyśmy mogli przypiąć trzy posty na górze feedu.

Jak widzimy w powyższym tweecie Alessandro Paluzziego, poznamy je po tym, że w ich górnym prawym rogu pojawi się symbol pinezki. Za każdym więc razem, gdy ktoś odwiedzi nasz profil, w pierwszej kolejności zobaczy przypięte posty.

Co to może zmienić?

Przede wszystkim zmiany te, to doskonałe rozwiązanie i pomoc dla marketerów, jak i firm posiadających swoje konta na Instagramie. Dzięki temu, łatwiej będzie wyróżnić poszczególne treści, jak i sprawić, aby profil po prostu wyglądał schludniej i był bardziej uporządkowany. Ponadto, to również doskonała pomoc dla influencerów, np. posiadających kody zniżkowe lub współpracujących z markami. Da im to możliwość zmaksymalizowania wkładu we współpracę, a w rezultacie również, większe możliwości zarobku.

Na ten moment nie wiemy kiedy dokładnie możemy spodziewać się tych zmian. Natomiast Instagram pracuje nad nimi już od pewnego czasu. Specjaliście przewidują jednak, że w tym przypadku nie będzie miała miejsca kolejność wdrożeń ze względu na kraj i gdy medium zdecyduje się wprowadzić to rozwiązanie, sukcesywnie zaczną się one pojawiać na kontach wszystkich użytkowników.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail