X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Google zmienia nazwy popularnych serwisów

Google zmienia nazwy popularnych serwisów

reklama


Usługi te pozostaną kluczowymi projektami w ofercie Google. Nowe nazwy mają natomiast za zadanie konkretne określenie przeznaczenia usług – i tak Picasa zostanie przemianowana na Google Photos, a Blogger zostanie nazwany Google Blogs. Inne marki mogą poczuć się zagrożone, jednak według źródeł Mashable.com sprawa nie dotyczy największego serwisu video – Youtube.

Google nie po raz pierwszy zmienia nazwy swoich usług – przejętą w 2007 roku witrynę VOIP Grand Central zaprezentowano w 2009 roku jako Google Voice. Działania te wydają się być dobrze wpisane w strategię firmy, zmierzającą w kierunku ujednolicenia marki (wielu użytkowników, korzystając z Bloggera i Picasy, nie zdaje sobie sprawy, że korzysta z usług Google). Dają również możliwość pełnego zintegrowania obydwu usług w Google.

Ujednolicenie nazw przez Google z pewnością ma na celu wzmocnienie jego pozycji na rynku. Przede wszystkim jest to praca obliczona na budowę marki – gigant ma w swoim posiadaniu wiele serwisów, które w pierwszej chwili dla przeciętnych użytkowników niekoniecznie muszą jednoznacznie i natychmiastowo kojarzyć się z Google.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail