X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Google zmienia nazwy popularnych serwisów

Google zmienia nazwy popularnych serwisów

Usługi te pozostaną kluczowymi projektami w ofercie Google. Nowe nazwy mają natomiast za zadanie konkretne określenie przeznaczenia usług – i tak Picasa zostanie przemianowana na Google Photos, a Blogger zostanie nazwany Google Blogs. Inne marki mogą poczuć się zagrożone, jednak według źródeł Mashable.com sprawa nie dotyczy największego serwisu video – Youtube.

Google nie po raz pierwszy zmienia nazwy swoich usług – przejętą w 2007 roku witrynę VOIP Grand Central zaprezentowano w 2009 roku jako Google Voice. Działania te wydają się być dobrze wpisane w strategię firmy, zmierzającą w kierunku ujednolicenia marki (wielu użytkowników, korzystając z Bloggera i Picasy, nie zdaje sobie sprawy, że korzysta z usług Google). Dają również możliwość pełnego zintegrowania obydwu usług w Google.

Ujednolicenie nazw przez Google z pewnością ma na celu wzmocnienie jego pozycji na rynku. Przede wszystkim jest to praca obliczona na budowę marki – gigant ma w swoim posiadaniu wiele serwisów, które w pierwszej chwili dla przeciętnych użytkowników niekoniecznie muszą jednoznacznie i natychmiastowo kojarzyć się z Google.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail