X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twitter, Google i Facebook podsumowują rok 2012

Twitter, Google i Facebook podsumowują rok 2012

reklama


Grudzień to czas podsumowań. Nie zapomnięli o tym także internetowi giganci. Pierwszy przegląd naszej tegorocznej aktywności w internecie przygotował Twitter, drugi był Google. Podsumowanie roku 2012 przygotowane przez Facebooka, także w wersji spersonalizowanej jest dostępne dla każdego zalogowanego użytkownika.

Najgłośniejsze Tweety

Najpopularniejszy mikroblog jako pierwszy przygotowal zestawienie podsumowujące aktywność użytkowników serwisu w 2012 roku. W kategorii “Złote tweety” na pierwszym miejscu znalazł się post prezydenta Baracka Obamy z informacją o reelekcji (810 000 retweetów, ponad 300 tys. osób dodało go do ulubionych). Na drugim miejscu ulokował się tweet Justina Bibera, w którym piosenkarz żegnał się ze zmarłą, sześcioletnią fanką Avalanną Routh (210 tysięcy razy przesłane dalej, dodano do ulubionych 100 tysięcy razy).

Fot. 2012.twitter.com

Fot. 2012.twitter.com

Najwiękcej dyskusji na Twitterze toczyło się w tym roku wokół igrzysk olimpijskich, w czasie ich trwania w serwisie pojawiło się ponad 150 milionów wpisów zwiaznych z tym wydarzeniem sportowym. Występ Spice Girls w czasie ceremonii zamknięcia komentowano na mikroblogu z prędkością 116 tysięcy tweetów na minutę. 31 milionów wpisów dotyczyło w tym roku wyborów prezydenckich w USA, a niecałe 15 milionów ceremonii wręczenia nagród MTV.

Fot. 2012.twitter.com

W kategorii „Tylko na Twitterze”, na wyróżnienie zasłużyła relacja z lądowania na Marsie łazika Curiosity oraz zdjęcia huraganu Sandy przesyłane na bieżąco z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Zestawienie naszej własnej aktywności na mikroblogu możemy obejrzeć w postaci interaktywnej infografiki logując się poprzez nasze konto na Twitterze w serwisie Vizify.com.

Fot. Twitter

Czego szukaliśmy w 2012 roku?

W raporcie podsumowującym rok 2012 przygotowanym przez Google, znajdziemy najpopularniejsze wyniki wyszukiwania podzielone na takie kategorie jak: wyszukiwane hasła, sportowcy, wydarzenia, ludzie, zdjęcia, filmy fabularne czy elektronika użytkowa. Zestawienia podsumowujące trendy wyszukiwania w 2012 roku są dostępne dla 55 krajów.

Google Zeitgeist 2012. Fot. Google

W Polsce najczęściej szukaliśmy w sieci informacji o takich postaciach jak: Natalia Siwiec, Whitney Houston, Robert Lewandowski czy Wisława Szymborska. W kategorii muzyka, najpopularniejszy był Gotye i Koko Euro Spoko, a wśród filmów: Jesteś Bogiem, Skyfall i Dziewczyna z Tatuażem.

Najpopularniejsze hasła w wyszukiwarce Google w Polsce w 2012 roku. Fot. Google

Podsumowanie bieżącego roku w wyszukiwarce Google możemy zobaczyć także w postaci filmu, który rozpoczyna i kończy fragment relacji ze skoku Felixa Baumgartnera, wydarzenia śledzonego i  komentownego w mediach społecznościowych przez miliony internautów.

Podsumowanie roku na osi czasu

Serwis Marka Zuckerberga także przygotował własny raport z aktywności facebookowiczów w bieżącym roku. Według danych zebranych w USA, w tym roku najpopularniejszą postacią na Faceboku był Barack Obama,  najczęściej komentowanym filmem “Igrzyska Śmierci”, a w kategorii “Technologia” na pierwszym miejscu znalazł sie Instagram.

Najpopularniejsze na Facebooku osoby publiczne w 2012 roku. Fot. Facebook Stories

Najpopularniejsze wydarzenia na Facebooku w 2012 roku. Fot. Facebook Stories

Zestawienie kategorii "Tech" w podsumowaniu przygotowanym przez Facebook. Fot. Facebook Stories

Oprócz ogólnego zestawienia dla Stanów Zjednoczonych podzielonego na 12 kategorii i 10 krajów, Facebook przygotował w tym roku także spersonalizowana wersję podsumowania tegorocznej aktywności w serwisie, dostępną dla każdego z użytkowników na jego osi czasu. Nie obyło się jednak i tym razem bez kontrowersji wokół prywatności nowej funkcji. Nasz spersonalizowany przegląd aktywności na Facebooku jest bowiem dostępny dla każdego facebookowicza, który doda nasze imię i nazwisko przedzielone kropką do adresu strony www.facebook.com/yearinreview.

Facebook podsumowuje rok 2012. Fot. Facebook Stories

 

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail