X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Social Media Image Maker – aplikacja do tworzenia grafik na potrzeby profili społecznościowych

Social Media Image Maker – aplikacja do tworzenia grafik na potrzeby profili społecznościowych

reklama


Facebook, Google+, Twitter, Pinterest, LinkedIn, Tumblr, Flickr – każdy z tych serwisów umożliwia użytkownikowi zadbanie o graficzną stronę posiadanego profilu. Może chodzić o ustawienie zdjęcia profilowego, jak również coraz popularniejszego dużego zdjęcia „w tle”. Oczywiście każdy portal oferuje inne rozdzielczości zdjęć, toteż udostępnianie dokładnie tego samego zdjęcia w każdym serwisie, w którym akurat posiadamy profil może nie być najlepszym rozwiązaniem. Z kolei dostosowywanie każdej fotografii do potrzeb poszczególnych portali będzie dosyć czasochłonne.

Z pomocą przychodzi Social Media Image Maker, aplikacja stworzona przez paryską agencję designu Autre planète. Umożliwia ona tworzenie i dostosowywanie grafik na potrzeby różnych zdjęć w serwisach społecznościowych. Program obsługuje kilkanaście serwisów, zarówno te najbardziej znane (Facebook, Twitter, Google+) jak i te nieco mniej popularne (Gravatar, Viadeo, Xing).

fot. Autre Planète

fot. Autre planète

Przy każdym serwisie znajduje się lista szablonów z obsługiwanymi formatami zdjęć. Pod tym względem najbogatsza jest „oferta” dla Facebooka, bowiem można stworzyć i odpowiednio dostosować nie tylko zdjęcie profilowe i cover photo, ale również zwykłe zdjęcia udostępniane w postach, zdjęcie wydarzenia czy wreszcie zdjęcie aplikacji. Pod każdym zdjęciem znajdziemy informację o ich rozdzielczości.

fot. Autre Planète

fot. Autre planète

Po załadowaniu grafiki (przycisk „Create”) użytkownikowi wyświetlony zostanie pasek do zarządzania grafiką. W przypadku gdy grafika będzie miała większy rozmiar niż ten wymagany przez dany serwis, zostaniemy poproszeni o wykadrowanie odpowiedniego jej fragmentu (z możliwością obracania). Gdy wytniemy już odpowiedni fragment grafiki będziemy mogli nałożyć jeden z kilkunastu filtrów, poprawić ostrość obrazka oraz kontrast kolorów. Po skończonej „zabawie” można zapisać przerobioną grafikę na dysku, a następnie udać się do serwisu, a którym chcemy ją udostępnić.
social media image maker facebook 2

Korzystanie z programu jest darmowe. Można go znaleźć pod tym adresem.

  • Krzyś

    Takiej aplikacji właśnie szukałem. Potrzebuje zrobić fanpage dla ludzi, którzy inwestują w obligacje korporacyjne. Wielki plus za to, że narzędzie jest darmowe :)

  • Tomasz Smykowski / Websoul

    Całkiem zgrabnie wygląda ta aplikacja.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail