X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Social Media Image Maker – aplikacja do tworzenia grafik na potrzeby profili społecznościowych

Social Media Image Maker – aplikacja do tworzenia grafik na potrzeby profili społecznościowych

reklama


Facebook, Google+, Twitter, Pinterest, LinkedIn, Tumblr, Flickr – każdy z tych serwisów umożliwia użytkownikowi zadbanie o graficzną stronę posiadanego profilu. Może chodzić o ustawienie zdjęcia profilowego, jak również coraz popularniejszego dużego zdjęcia „w tle”. Oczywiście każdy portal oferuje inne rozdzielczości zdjęć, toteż udostępnianie dokładnie tego samego zdjęcia w każdym serwisie, w którym akurat posiadamy profil może nie być najlepszym rozwiązaniem. Z kolei dostosowywanie każdej fotografii do potrzeb poszczególnych portali będzie dosyć czasochłonne.

Z pomocą przychodzi Social Media Image Maker, aplikacja stworzona przez paryską agencję designu Autre planète. Umożliwia ona tworzenie i dostosowywanie grafik na potrzeby różnych zdjęć w serwisach społecznościowych. Program obsługuje kilkanaście serwisów, zarówno te najbardziej znane (Facebook, Twitter, Google+) jak i te nieco mniej popularne (Gravatar, Viadeo, Xing).

fot. Autre Planète

fot. Autre planète

Przy każdym serwisie znajduje się lista szablonów z obsługiwanymi formatami zdjęć. Pod tym względem najbogatsza jest „oferta” dla Facebooka, bowiem można stworzyć i odpowiednio dostosować nie tylko zdjęcie profilowe i cover photo, ale również zwykłe zdjęcia udostępniane w postach, zdjęcie wydarzenia czy wreszcie zdjęcie aplikacji. Pod każdym zdjęciem znajdziemy informację o ich rozdzielczości.

fot. Autre Planète

fot. Autre planète

Po załadowaniu grafiki (przycisk „Create”) użytkownikowi wyświetlony zostanie pasek do zarządzania grafiką. W przypadku gdy grafika będzie miała większy rozmiar niż ten wymagany przez dany serwis, zostaniemy poproszeni o wykadrowanie odpowiedniego jej fragmentu (z możliwością obracania). Gdy wytniemy już odpowiedni fragment grafiki będziemy mogli nałożyć jeden z kilkunastu filtrów, poprawić ostrość obrazka oraz kontrast kolorów. Po skończonej „zabawie” można zapisać przerobioną grafikę na dysku, a następnie udać się do serwisu, a którym chcemy ją udostępnić.
social media image maker facebook 2

Korzystanie z programu jest darmowe. Można go znaleźć pod tym adresem.

  • Krzyś

    Takiej aplikacji właśnie szukałem. Potrzebuje zrobić fanpage dla ludzi, którzy inwestują w obligacje korporacyjne. Wielki plus za to, że narzędzie jest darmowe :)

  • Tomasz Smykowski / Websoul

    Całkiem zgrabnie wygląda ta aplikacja.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail