X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook Messenger po aktualizacji stawia na rozmowy głosowe

Facebook Messenger po aktualizacji stawia na rozmowy głosowe

Wielu użytkowników obawiało się, że po przejęciu WhatsAppa, Facebook będzie dążył do połączenia funkcjonalności obu tych komunikatorów. Tak się jednak póki co na szczęście nie dzieje, a Facebook Messenger kroczy własną drogą. Dowodem są kolejne zmiany w aktualizacji, która eksponuje funkcję rozmów głosowych dla systemów Android i iOS.

Usługa rozmowy w czasie rzeczywistym była dostępna już w Messengerze od jakiegoś czasu, jednak opcja ta wydawała się bardziej ukryta, poza tym przez jakiś czas była ograniczona do kilku krajów. Obecnie można jej już używać w Polsce, a wraz z aktualizacją społecznościowy gigant postanowił wyeksponować tę możliwość poprzez odpowiednie dostosowanie interfejsu. Opcja słuchawki rzuca się teraz w oczy w okienku czatu. Do tej pory była schowana w dodatkowym menu.

Jakość rozmów jest bardzo dobra i co być może najważniejsze – gdy korzystamy z sieci Wi-Fi – zupełnie darmowa. W przypadku połączeń za pomocą Messengera poza strefą Wi-Fi pobierane są opłaty za transmisję danych zgodnie z bieżącą taryfą naszego operatora.

Zmienimy czat w rozmowy głosowe?

Ostatnia zmiana w komunikatorze Facebooka wskazuje wyraźnie pewną linię programową giganta społecznościowego w zakresie wykorzystania mobilnych aplikacji. Opcja wiadomości głosowych pojawiła się już prawie rok temu, jednak początkowo wyłącznie w formie wymiany nagrywanych uprzednio wiadomości głosowych, a nie rozmowy na żywo. Wraz z wprowadzonymi zmianami widać wyraźnie, że rośnie nam silny konkurent na rynku komunikatorów głosowych, a być może w przyszłości także wideorozmów. Najpewniej także powolnym zmianom ulegać będą zachowania społeczne. Już teraz znaczna część osób rezygnuje pisania z SMS-ów na rzecz rozmów telefonicznych, które często są nielimitowane. Rozwój technologii internetowych z pewnością przyczyni się do stopniowego ograniczenia komunikacji czatowej, ale z pewnością nie do całkowitego jej zaniku.

Aktualizację można pobrać z oficjalnych sklepów: Google Play (Android), iTunes (iOS) i sklepie Microsoftu (Windows Phone).

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail