X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Facebook wprowadza możliwość tworzenia Grup bezpośrednio przez Strony

Twórcy portalu poinformowali, że Strony zyskają możliwość tworzenia Grup. Dzięki temu marki będą mogły w prosty sposób, z oficjalnych profili tworzyć miejsca do dyskusji dla swoich fanów oraz odbiorców treści.

Facebook wprowadza możliwość tworzenia Grup bezpośrednio przez Stronyfot. bank zdjęć shutterstock.com

Grupy na Facebooku stały się bardzo ważnym elementem portalu. Korzysta z nich już ponad miliard użytkowników. Nic więc dziwnego, że Zuckerberg i jego pracownicy starają się wprowadzać nowe rozwiązania, które ułatwią pracę administratorom Grup oraz dadzą więcej możliwości ich członkom. Jakiś czas temu poinformowano o nowych narzędziach, które pozwolą na otrzymywanie w czasie rzeczywistym informacji o rozwoju Grup, ich aktywnościach oraz liczbach postów. Kolejnym ważnym krokiem portalu, o którym poinformowali na swoich profilach na portalu CEO Mark Zuckerberg oraz Chief Product Officer Mark Zuckerber,  jest opcja tworzenia Grup przez Strony.

Marki, artyści, wydawcy z całego świata mogą zbierać i angażować swoich fanów w jednym miejscu. Rozwiązanie testowane jest od kilku miesięcy dla wybranych rynków. Dzięki niemu posiadacze Stron, których jest w serwisie już 70 milionów, nie będą musieli wykorzystywać prywatnych profili do tworzenia Grup, gdyż będzie to możliwe już z poziomu administratora. Pozwoli im to na zachowanie prywatności i odseparowanie zadań z pracy od życia osobistego. Jest to także szansa dla marek na wprowadzanie w pełni oficjalnych Grup i zniwelowanie sytuacji tworzenia kilku takich samych. Możliwe będzie więc także powiązanie ze Stronami tych już istniejących.

fot. facebook.com/chris.cox

fot. facebook.com/chris.cox

Marki mogą wykorzystywać Grupy w różny sposób. Cox za przykład podaje reporterów The Washington Post, którzy utworzyli Grupę PostThis, w ramach której czytelnicy mogą rozmawiać bezpośrednio z autorami tekstów i innymi fanami postów oraz dyskutować na temat wpisów. Można uznać to za współczesną formę listów do redakcji, przy czym ogromną zaletą jest reagowanie w czasie rzeczywistym.

Wprowadzenie Grup to kolejny etap realizacji misji, przybliżania ludziom świata oraz zwiększanie liczby Grup z 100 milionów do miliarda w przyszłości. Portal dokłada wszelkich starań, aby zachęcić użytkowników do zaangażowania i aktywnego uczestnictwa w różnych dyskusjach oraz działaniach, co znacznie ułatwiają mniej lub bardzie zamknięte Grupy. Użytkownicy mogą wzajemnie się wspierać np. w przypadku problemów, uzależnień i nawiązywać relacje. Daje to także poczucie bycia częścią większej społeczności zainteresowanej wokół istotnego dla niej tematu, czyli czegoś na czym bardzo mocno obecnie skupia się Facebook.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail