X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

TikTok zainwestuje w treści edukacyjne

TikTok dostrzegł zainteresowaniami treściami edukacyjnymi i zainwestuje w tworzenie specjalistycznych materiałów.

TikTok zainwestuje w treści edukacyjneźródło: shutterstock.com

reklama


TikTok poinformował o planach rozwoju i nawiązania współpracy z setkami ekspertów i instytucji, które pomogą w opracowaniu treści edukacyjnych.

Edukacja użytkowników

Aplikacja TikTok została pobrany ponad dwa miliardy razy odkąd trzy lata temu wprowadzono ją na całym świecie. Od wybuchu pandemii odnotowano prawie 20% wzrost w regularnym stosowaniu przez Millenialsów. Krótkie materiały wideo pokochali szczególnie młodzi użytkownicy, którzy podążają za trendami i generują miliony wyświetleń. Jak podaje BBC, gigant mediów społecznościowych postanowił więc zadbać o edukację swoich użytkowników. A w tworzeniu materiałów pomogą mu uniwersytety i organizacje charytatywne, które stworzą niestandardowe treści.

TikTok bawi i… uczy?

Taka decyzja jest wynikiem zainteresowania #LearnOnTikTok oraz tzw. trendu mikro-nauczania. To znaczący krok w kierunku dywersyfikacji treści.

źródło: tiktok.com

Na ten moment platforma ma charakter bardzo rozrywkowy i skupia się wokół tego typu treści. Wygląda jednak na to, że już wkrótce obok humorystycznych i tanecznych materiałów zobaczymy content edukacyjny, eksperymenty czy filmiki instruktażowe.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail