X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać

Nasz newsletter subskrybuje już 12 500 osób!

Dzień dobry smartfonie…

Dzień dobry smartfonie…

Badanie przeprowadzone przez International Data Corporation (IDC) na zlecenie Facebooka, którego wyniki opublikował eMarketer, to kolejny argument w dyskusji o mobilnych technologiach dla tych, którzy twierdzą, że zbyt mocno zdominowały one nasze życie. Dane uzyskane od amerykańskich użytkowników smartfonów w wieku 18-44 lat wskazują, że dla większości z nich pierwszą czynnością po porannej pobudce jest… oczywiście włączenie smartfona.

„Obudź się i mnie włącz”

Aż 62% respondentów zaraz po przebudzeniu sięga po swojego smartfona, a niemal 80% robi to w ciągu 15 minut od pobudki. Warto jeszcze wspomnieć, że dla niemal połowy ankietowanych smartfon jest jednocześnie budzikiem.

Te wartości jeszcze mocniej idą w górę jeśli przypatrzymy się zawężonej grupie respondentów w wieku 18-24 lat. W ich przypadku aż 89% potrzebuje co najwyżej kwadransa by zacząć korzystanie ze smartfona, a 74% robi to tuż po pobudce.

fot. eMarketer/International Data Corporation

fot. eMarketer/International Data Corporation

News Feed ponad wszystko

Zważywszy, że badanie przeprowadzono na zlecenie Facebooka nie mogło oczywiście zabraknąć pytanie dotyczącego korzystania z mobilnej wersji serwisu. Mobilni facebookowicze najwięcej czasu spędzają na sprawdzaniu News Feeda (ok. 16 minut) i wymianie wiadomości ze znajomymi (9,5 minuty). Najmniej czasu zajmuje im publikowanie statusów czy udostępnianie zdjęć. Czas jaki użytkownicy Facebooka spędzają na tych aktywnościach znajduje również odzwierciedlenie w ilości „sesji”, jakie generuje każdy ich rodzaj.

fot. eMarketer/ International Data Corporation

fot. eMarketer/ International Data Corporation

Sprawdzanie kanału aktualności na mobilnym Facebooka zadeklarowało 63% użytkowników, co stanowiło najpopularniejszą aktywność. Na kolejnym miejscu znalazły się gry i korzystanie z aplikacji (po 52%).

Social i mobile idą w parze

eMarketer opublikował również najnowsze dane dotyczące penetracji rynku amerykańskiego przez Facebooka. Na koniec 2013 roku ma ona wynieść nieco ponad 60%, co przekłada się na liczbę około 147 milionów internautów. Jednocześnie, liczba aktywnych użytkowników mobilnych wersji serwisów społecznościowych ma przekroczyć granicę 100 milionów.

  • ktest

Newsletter

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami. Zapisz się na bezpłatny newsletter. Nasze treści dostępne są dla Ciebie za darmo, więc prosimy o zaznaczenie poniższych zgód. Nie spamujemy, więc nie musi się niczego obawiać. Nikomu też nie przekażemy Twoich danych! Od czasu do czasu wyślemy do Ciebie reklamę, z której finansowany jest ten serwis. Reklamodawców selekcjonujemy - staramy się ich dobierać w ten sposób, aby promowane produkty odpowiadały potrzebom naszych Czytelników!

Bądź na bieżąco z najświeższymi informacjami z dziedziny social media i nowych technologii. Otrzymuj od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje o ciekawych nowych usługach, promocjach, newsy z branży, case study i raporty. Chcę otrzymywać od Media Impression Grzegorz Miłkowski z siedzibą w Krakowie informacje handlowe dotyczące innych podmiotów, zlecających Media Impression Grzegorz Miłkowski kampanie marketingowe, z których utrzymywany jest serwis socialpress.pl oraz finansowane są prace redakcji tego serwisu.

free newsletter templates powered by FreshMail