X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Co robi Poczta Polska w social media? Walczy o swój wizerunek!

Co robi Poczta Polska w social media? Walczy o swój wizerunek!

reklama


Poczta Polska stawia na obecność w mediach społecznościowych. Do profilu korporacyjnego firmy na Facebooku, dołączył fanpage filatelistyczny. Poczta Polska działa także na Twitterze a niedawno zaprezentowała nową formułę swojego bloga.

Budowanie relacji z klientem, to nie tylko przekazywanie mu rzetelnej informacji o usługach i produktach, ale przede wszystkim rozmowa z nim. Temu sprzyja obecność firmy w internecie i aktywność w mediach społecznościowych. – Obecność w mediach społecznościowych i bezpośredni dialog z klientami są uzupełnieniem zmian jakie dokonują się w spółce – podkreśla Jolanta Grzechca-Meissner, dyrektor Biura Public Relations Poczty Polskiej.

Blog, Twitter, Facebook

Ukłonem w stronę klienta jest pozwolenie mu na znalezienie informacji o firmie w szczególności w codziennie użytkowanym medium, jakim jest obecnie internet. Poczta Polska prowadzi w tym zakresie przykładowo blog oraz oficjalne konta w mediach społecznościowych. Blog to miejsce, gdzie eksperci z różnych dziedzin pocztowych informują o możliwościach usług oferowanych przez firmę, radzą, jak bezpiecznie korzystać z usług on-line za pośrednictwem Poczty Polskiej i piszą o tym, co daje internautom e-commerce. Atutem bloga jest także jego nowa grafika – bardziej intuicyjna i przyjazna dla odbiorcy.

fot. Poczta Polska

fot. Poczta Polska

Na Twitterze i Facebook konta Poczty Polskiej służą głównie informowaniu klientów o najnowszych funkcjach, promocjach, inwestycjach i wydarzeniach. Ponadto fan page’e są także dla wielu klientów sposobnością do skontaktowania się z obsługą Poczty Polskiej i próbą wyjaśnienia różnych wątpliwości czy przedstawienia skarg. Trzeba przyznać, że administratorzy rzetelnie i uprzejmie odpowiadają na pojawiające się tam pytania.

Fan page na Facebooku obecnie lubi prawie 22 tys. internautów. Profil filatelistyczny (Filatelistyka – Moje Hobby), również należący do spółki, polubiło jak do tej pory 1500 osób. To dobry pomysł na dotarcie do osób związanych z bezpośrednią działalnością poczty – produkcją znaczków. Czy jednak te liczby są wystarczające?

Porównajmy inne popularne usługi, które uważane są za powszechne. Przykładowo PKP Intercity ma prawie 38 tys. fanów, a urzędy różnych województw od kilkuset do kilku tysięcy (np. Mazowiecki Urząd Wojewódzki nieco ponad 1000 fanów).

Warto!

Jesteśmy coraz bardziej nastawieni na możliwość załatwiania wszystkiego w internecie. W takim wypadku każda inwestycja w sieci może zwrócić się, jeżeli tylko będzie we właściwy sposób prowadzona i przede wszystkim nie będzie zaniedbywana. Internauci doceniają działania wizerunkowe także instytucji publicznych. Pytanie tylko do ilu osób one trafiają? Niemniej jednak zawsze dobrze jest zadbać o szeroki kontakt z klientami i wychodzić do nich z inicjatywą.

  • Co do bloga, fajnie że się zdecydowali na taki ruch, jednak moim zdaniem tematyka zupełnie chybiona. Strasznie suche, profesjonalne wiadomości na temat… usług pocztowych.

    Powinni raczej skupić się na potrzebach przeciętnego klienta a nie… no własnie, nie wiem za bardzo kogo, no bo kto interesuje się tematem poczty. Oczywiście powinni informować o nowościach w ofercie itd, ale w tej formie jest to strasznie mało przystępne moim zdaniem.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail